מטוסי אל על ינחתו באירופה כדי להימנע מחילול שבת

שני מטוסים של חברת אל על שהמריאו באיחור מניו יורק, ינחתו ברומא ובאתונה במקום בנתב"ג, כדי למנוע מהנוסעים הדתיים והחרדים לחלל שבת

עדו בן פורת , ח' בכסלו תשע"ט

אל על
אל על
צילום: חזקי ברוך

שני מטוסים של חברת אל על שהמריאו באיחור מנמל התעופה JFK בניו יורק, ינחתו אחר הצהריים (שישי) ברומא ובאתונה במקום בנתב"ג, כדי למנוע מהנוסעים הדתיים והחרדים להגיע באיחור לישראל ובכך לחלל שבת.

טיסת LY008 תנחת בשעה 15:00 ברומא. טיסת LY002 תנחת בשעה 14:45 באתונה.

המטוסים המריאו באיחור מניו יורק בשל מזג אוויר סוער. אל על תדאג לטיסות חלופיות לישראל עבור כל הנוסעים, מלבד אלו אשר יעדיפו להישאר באתונה או ברומא בשבת כדי שלא לחלל שבת, ויטופלו על ידי נציגי החברה. אל על תעמיד מטוסים שישיבו אותם לישראל עם צאת השבת.

מחברת אל על נמסר בתגובה: "מזג אוויר קיצוני בניו יורק גורם לביטולים ועיכובים גדולים של המראות בקרב מאות טיסות לרבות טיסות אל על שיצאו אמש ארצה. נוכח העיכובים והיות ואל על אינה טסה בשבת, החברה נאלצת להנחית את טיסה 002 באתונה וטיסה 008 ברומא היום, יום שישי.

''אל על תדאג לטיסות חלופיות לישראל עבור כל הנוסעים. כמו כן, נוסעים אשר יעדיפו להישאר באתונה או רומא בשבת יטופלו על ידי נציגי החברה ואל על תדאג להשיבם ארצה בצאת השבת. אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו", לשון התגובה.

כשעה לפני כניסת השבת נמסר: חברת אל על מבקשת לעדכן כי טיסת אל על 008 מניו יורק שהיתה אמורה לנחות ברומא ולאחר שבוצעו הסידורים המתאימים, תמשיך ותנחת בתל אביב בשל פיקוח נפש שנוגע למצב הרפואי של אחת הנוסעות.

ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם רופא החברה ורב החברה ובאישור הראשון לציון.