הנשיא באיטליה: מדינת ישראל אינה פיצוי על השואה

בטרם נכנסה השבת נועד הנשיא עם מקבילו נשיא איטליה סרג'יו מטארלה ודן עמו אודות היחסים האיתנים בין ישראל לאיטליה.

עוזי ברוך , ט' בכסלו תשע"ט

הנשיא באיטליה
הנשיא באיטליה
צילום: קובי גדעון / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סיים היום את ביקורו המדיני ברומא והוא ימריא לישראל בשעות הקרובות.

בטרם נכנסה השבת נועד הנשיא עם מקבילו נשיא איטליה סרג'יו מטארלה ודן עמו אודות היחסים האיתנים בין ישראל לאיטליה ובתכניות לחיזוק ופיתוח שיתוף הפעולה בין המדינות.

נשיא איטליה קיבל את הנשיא בחום ואמר כי הוא שמח על ההזדמנות להודות ולגמול על האירוח החם לו זכה בישראל.

"אני גאה מאוד בזכות להעמיק את הקשר - רומא וירושלים, ירושלים ורומא", אמר הנשיא ריבלין והדגיש כי ברחובות רומא ניתן לחוש באופן ממשי כי הקשר בין רומא וירושלים "הוא לא רק עתיק יומין והיסטורי אלא גם קשר רגשי שבונה גשרים בעולם המודרני היום".

"רק מי שיש בדעתו להתעלם מההיסטוריה ואפילו לחבל בה יכול להתעלם מהקשר בין רומא וירושלים", אמר נשיא איטליה מטארלה והדגיש כי הידידות בין רומא וירושלים אינה קשורה רק לקשר בין מוסדות המדינה. "הרשה לי להביע גאווה בעובדה שאני חש ידיד אישי שלך וזוהי התחושה גם בין שני העמים שלנו", הוסיף מטארלה.

שני הנשיאים הסכימו כי יש להעמיק את שיתוף הפעולה בין המדינות המתקיים במגוון רחב של תחומים כמו תרבות, טכנולוגיה וחדשנות.

הנשיא ריבלין הודה לנשיא האיטלקי על עמידתו התקיפה מול התפרצויות אנטישמיות המתעוררות ביתר שאת לאחרונה והדגיש "אנחנו חיים תמיד תחת השפעתה האיומה של השואה אך חשוב שהעולם כולו יזכור כי מדינת ישראל אינה פיצוי על השואה, חזרנו לירושלים מתוך אמונה שזוהי עיר אבותינו ובנינו את ביתנו בארץ ישראל כי שם נולד עמנו ושם גם ישכון תמיד".

בערב שבת, לאחר קבלת שבת וקידוש משותפים, אירחו הנשיא ורעייתו את שגרירי ישראל לאיטליה ולוותיקן ואת הצוותים הדיפלומטיים המשרתים ברומא לארוחה, והודו להם על הכנת הביקור החשוב והוצאתו לפועל באופן מקצועי ובמסירות.