בנט: אין לנו ממשלת ימין

"הדבר הנכון הוא ללכת לבחירות, אין היום ממשלת ימין", אמר והוסיף כי אי אפשר לקיים קואליציה עם "56 ח"כים - אם נוריד את המורדים"

עוזי ברוך , ט' בכסלו תשע"ט

השר בנט בועידת ערוץ 7
השר בנט בועידת ערוץ 7
צילום: מירי צחי

שר החינוך ויושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט טען בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" כי בפגישה שהתקיימה בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול הסכים ראש הממשלה להעביר לידיו את תיק הביטחון.

בנט הוסיף כי הדבר הנכון בעיניו יהיה ללכת לבחירות מאחר שלדבריו אין ממשלה, ובוודאי שאין ממשלת ימין. עוד הוסיף שר החינוך כי בהתחשב בחברי הכנסת "המורדים" ישנה קואליציה של 56 חברי כנסת. לכן, על אף ניסיונות נתניהו לקיים את הממשלה, הניח בנט כי היא לא תשרוד.

הוא התייחס אף להתפטרותו של ליברמן מתפקיד שר הביטחון ותקף אותו: "ליברמן הפיל את הממשלה. לא רק שהוא הרס את הביטחון אלא גם הסיר אחריות‎".

בנט קבל גם על מדיניותה של הממשלה הנוכחית וטען כי "ממשלה שלא מפנה את חאן אל אחמר ולא מרתיעה מחבלים אינה ממשלת ימין. לדעתי הולכים לבחירות וכחלון צדק במה שאמר". ‎

"זה הסיפור של הבחירות הקרובות. הסוגיה המרכזית איננה מי יהיה ראש הממשלה הבא כי הוא יהיה נתניהו", אמר בנט. "השאלה היא אם נוכל למשוך ימינה מול ליברמן שכל הזמן מושך שמאלה. ליברמן הוא זה שהלך ופגש את הקטרים ובנה את כל הדבר הזה, כשאנחנו נלחמנו לירות באותם משגרי בלונים שליברמן רצה להכיל".

עוד ציין בנט כי הוא הגיע לפוליטיקה כדי לשנות כיוון ברמה הביטחונית. "צריך להכניס יצירתיות, חדשנות, תקיפות ורוח לחימה. לפני שנתיים ליברמן ירש מצב שחמאס היה מורתע", אמר בריאיון. "בשבוע האחרון ירו עלינו 470 רקטות. אני בא לשנות את כל נתיב הספינה, כי זה מה שאני יודע לעשות".

"לא הייתי עוזב את התפקיד לשום תפקיד אחר מלבד שר הביטחון, כי אנחנו במשבר אמון ביטחוני שהפסקנו להאמין ביכולת שלנו לנצח. אני אומר - יש מה לעשות נגד חמאס, יש איך לשנות את המצב, אפשר לחזור לנצח. יש לנו צבא מצוין, יש רמטכ"ל מצוין, אבל צריך הנהגה אחרת".

אנשיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו דוחים את דבריו של בנט, "אין סיבה ללכת לבחירות ואסור להפיל את ממשלת הימין. בנט חייב לגלות אחריות ולא לתת יד להפלת הממשלה שיכולה לכהן עוד כשנה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב הערב (מוצאי שבת) בטוויטר כי מחר בבוקר יפגש עם משה כחלון לפגישה מכרעת לפני ישיבת הממשלה, בניסיון אחרון לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה.

"‏אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה- יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין. ‏כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019", כתב.

לפי שעה נראה כי התאריך שבו ככל הנראה יתקיימו הבחירות הוא 26/3/19.