דרישה: להרוס במלואו את בית המחבל

משפחות הנרצחים בפיגוע באזור התעשייה בברקן דורשות לשנות את צו ההריסה לבית המחבל בעקבות כתב האישום שהוגש נגד אמו ואחיו.

ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ט

הרס בית מחבל. תמונת ארכיון
הרס בית מחבל. תמונת ארכיון
צילום: דו"צ

עו"ד מיכאל ליטווק שיגר הבוקר (ראשון) מכתב ליועמ"ש מנדלבליט, ליועמ"ש איו"ש לראש הממשלה ולאלוף פיקוד המרכז, בשמן של משפחות הנרצחים בפיגוע הירי בברקן, זיו חג'בי הי"ד וקים לבנגרונד יחזקאל הי"ד.

במכתבו דורש עו"ד ליטווק לשנות את צו ההריסה שהוצא לביתו של המחבל שרצח את השניים, ולכלול בו את כל המבנה, כולל הקומה השלישית שבה מתגורר אחיו של המחבל.

"צה"ל טען בתחילה כי לאח אין זיקה לפיגוע, אולם, רק בסוף השבוע הוגש נגדו ונגד אימו כתב אישום בשל אי מניעת פשע ושיבוש הליכה חקירה ועל כן אין כל ספק כי קיימת כאן זיקה ישירה", ציין עורך הדין והזכיר כי מדובר בהליך אפשרי שכמוהו בוצע בעניינו של המחבל שרצח את החייל רונן לוברסקי הי"ד.

ליטווק מוסיף, "אבקשכם, להגיש בקשה ולפיה יש לבטל את הדיון הקבוע בבג"ץ (בעניין צו ההריסה הישן שהוצא) על מנת ליתן שהות נוספת להשגה לאחר מיפוי מחודש והוצאת צו הריסה עדכני". לטענתו, אם יתקיים הדיון בבג"ץ לא יתאפשר עוד לשנות את צו ההריסה.

בנוסף, בעקבות הגשת כתב כאישום דורש עו"ד ליטווק להפעיל את תקנה 157 לתקנות ההגנה ו"להורות על גירוש אימו ואחיו של המחבל אשר ידעו אודות כוונותיו. כמו כן, אודה להבהרה, מדוע תקנה 157 המתירה גירוש מחבלים ואושרה בעבר על ידי בג"ץ אינספור פעמים, אינה מיושמת כיום".