נתניהו לא חידש מינוי בן דהן לסגן שר

בסביבתו של נתניהו הבטיחו להעלות את הנושא לדיון והצבעה בישיבת הממשלה שהתקיימה היום, אך לבסוף הדבר לא קרה.

ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ט

לא חוזר למשרד. בן דהן
לא חוזר למשרד. בן דהן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו שקיבל לידיו את תיק הביטחון עם התפטרות השר ליברמן, לא מינה מחדש את ח"כ הרב אלי בן דהן מהבית היהודי לסגן שר הביטחון על פי ההסכם הקואליציוני, כך דווח בחדשות 2.

בסביבתו של נתניהו הבטיחו להעלות את הנושא לדיון והצבעה בישיבת הממשלה שהתקיימה היום, אך לבסוף הדבר לא קרה.

נציין כי כהונת סגן שר פוקעת אוטומטית כאשר נפסקת כהונת השר שתחתיו הוא מכהן, ולכן כהונתו של בן דהן פקעה יחד עם כהונת השר המתפטר ליברמן.

ככל הנראה נובע הסירוב מניסיונו של נתניהו ללחוץ על הבית היהודי להגיע להסכמות בנוגע להמשך כהונתה של הממשלה.

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה להחלטת נתניהו, "ההתעמרות של אנשי ראש הממשלה כלפי מפלגת 'הבית היהודי', הפעם על ידי פיטורי סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, היא מעשה לא הגון ועוול כלפי שליח ציבור ישר וערכי. ראש הממשלה לא היה נוהג כך כלפי אף מפלגה אחרת. מדובר בסגן שר מצוין שצוותו יאבד את מקום עבודתו לאלתר. אנו קוראים לראש הממשלה לחזור בו מהחלטתו".

בן דהן מסר בתגובה לאי מינויו מחדש לתפקיד סגן שר הביטחון בישיבת הממשלה, "המשבר הפוליטי תפס אותי בעיצומה של עבודה חשובה על פרויקטים רבים, למען משרתי המילואים, נכי צה"ל, תושבי יו"ש ועוד נושאים רבים. מדובר בחלק מההסכם הקואליציוני, והמשך פעילותי במשרד הביטחון אינו נוגע לעתיד הקואליציה, כפי שאינו נוגע לעבודתם של שאר השרים. ניתן לבצע את התהליך הטכני באמצעות אישור טלפוני בלבד. אני בטוח שהשכל הישר וההגינות יגברו על כל שיקול אחר".

המתח בין ראש הממשלה נתניהו לסיעת הבית היהודי גבר מאוד ביממות האחרונות לאחר התפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן.

בבית היהודי דרשו מנתניהו למנות את נפתלי בנט לשר הביטחון כתנאי להמשך קיומה של הקואליציה, ואילו בסביבתו של נתניהו הבהירו כי הוא מעוניין להשאיר בשלב זה את תיק הביטחון בידיו.