חמש לוחמות נשכחו בלילה בחורשה בבקעה

מספר פלסטינים שנהגו בשני כלי רכב רדפו בשלב מסוים אחרי הלוחמות במשך למעלה מ-20 דקות, ונמלטו רק אחרי שאחת מהן דרכה מולם את נשקה.

ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ט

לוחמים ולוחמות בגדוד לביאי הבקעה. ארכיון
לוחמים ולוחמות בגדוד לביאי הבקעה. ארכיון
צילום: דובר צה"ל

מפקדים ולוחמות בגדוד לביאי הבקעה של צה"ל ננזפו, לאחר שחמש לוחמות נשכחו בלילה בחורשה באזור בקעת הירדן במשך כשלוש שעות, ללא מכשיר קשר וללא טלפונים, כך דווח בצהריים (ראשון) ב'כאן ב'.

מספר פלסטינים שנהגו בשני כלי רכב רדפו בשלב מסוים אחרי הלוחמות במשך למעלה מ-20 דקות, ונמלטו רק אחרי שאחת מהן דרכה מולם את נשקה.

תוך כדי מנוסה, ניסו החיילות להתחבא מאחורי עצים וצעקו לעברם לעצור, אך אלה המשיכו לרדוף אחריהן. רק לאחר שאחת החיילות הצליחה לשחרר את התותב מהנשק שלה, היא דרכה אותו. הפלסטינים עזבו את המקום כשברשותם שלוש קסדות השייכות ללוחמות.

אחרי המרדף, החיילות הגיעו לתחנת דלק סמוכה, ומשם יצרו קשר עם הגדוד. קצין האג"ם הזמין רכב כדי לאסוף אותן. אף על פי שהאירוע התרחש בתחילת השבוע, התחקיר שקיים מפקד הגדוד על פרטיו החל רק ביום חמישי.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "האירוע תוחקר על ידי מ"פ והמג"ד, ובעקבותיו ננזפו הלוחמות והמפקדים. התדרוך שבוצע ללוחמות לא הועבר כראוי, ונקבע כי באירוע הן לא פעלו כמצופה מלוחמות בסוף מסלול". גורם צבאי הוסיף כי "לא צוין בפני הלוחמות שעליהן להוריד תותבים ולהכניס מחסנית".

רס"ן (במיל') חיים טייטלבוים, יו"ר ארגון 'אחים לנשק' אמר בתגובה כי "האירוע החמור הזה מצטרף לכשלים מבצעיים נוספים של הגדודים המעורבים שאירעו בתקופה האחרונה - הפיגוע באדם, פיגוע הדריסה בביתר עילית ופיגוע הדריסה בצפון השומרון".

"המשותף לכולם הוא תפקוד מבצעי לקוי, חוסר חתירה למגע, חוסר מבצעיות, חוסר יוזמה, וכשירות נמוכה. את הניסוי הנורא הזה בחיי אדם חייבים לעצור. יש מגוון תפקידים שבהם חיילות עושות עבודה מצויינת. לא בקרבי. צה"ל הוא לא ארגון חברתי, הוא הביטחון של כולנו. את הגדודים המעורבים צריך לסגור בדחיפות. זה כבר מאוחר מדי", דברי טייטלבוים.