סרסור רמזה: ליהודים נאמנות כפולה

יהודים בשמאל זועמים על המנהיגה הפמיניסטית, לינדה סרסור, בשל דבריה על נאמנותם לישראל.

גיל רונן , י"א בכסלו תשע"ט

סרסור (במרכז) בשביתת הנשים
סרסור (במרכז) בשביתת הנשים
צילום: רויטרס

בשמאל הקיצוני היהודי בארה"ב זועמים על המנהיגה הפמיניסטית הערבית-אמריקנית, לינדה סרסור, לאחר שרמזה לכך שנאמנותם האמיתית של אותם יהודים מהשמאל נתונה למעשה לישראל ולא לארה"ב.

סרסור – מנהיגה בולטת של "צעדת הנשים" האמריקנית – קראה בפייסבוק לתמוך בחברת הקונגרס הנבחרת אלהאן עומר, למרות שהיא הביעה תמיכה בחרם על ישראל.

באותו פוסט ציינה כי המתקפה על עומר "לא מגיעה רק מהימין, אלא מכמה אנשים שמתחזים לפרוגרסיבים אך תמיד מעדיפים את הנאמנות שלהם לישראל על המחויבות שלהם לדמוקרטיה וחופש הדיבור".

בשמאל נוצר קרע סביב סרסור ועומר, בשל סירובה של עומר להתנער מהאנטישמי המוסלמי לואיס פרחאן, והתגייסותה של סרסור להגנה על עומר בהקשר זה. ארגון ה-AJC היהודי הגיב בטענה שהאשמת יהודים בנאמנות כפולה היא טענה אנטישמית מוכרת.

סרסור כתבה בתגובה לביקורת כי היא "מודאגת מזה שארגונים כמו הליגה נגד השמצה משתמשים בבמות שלהם כדי לתקוף אישה מוסלמית שחורה פורצת דרך כדי לפגוע בסינגור על זכויות אדם פלשתיניות".

השמאל היהודי הקיצוני נוהג לקדם מוסלמיות לעמדות מפתח בתנועות שבשליטתו, כולל היהלום שבכתר השמאל, הלא הוא התנועה הפמיניסטית הקיצונית. אולם כעת נראה שהתזוזה של השמאל המוסלמי בארה"ב אל כיוון האנטישמיות מעמידה את היהודים השמאלנים בפני בעיה. תהליך דומה מתרחש במפלגת הלייבור בבריטניה.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.