דריכות שיא לקראת הצהרת בנט ושקד

ראשי "הבית היהודי" שוקלים להתפטר נוכח סירוב רה''מ למנות את בנט לשר הביטחון. בסביבת נתניהו מציגים נכונות למנות את בנט לשר החוץ.

עדו בן פורת , י"א בכסלו תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המערכת הפוליטית נמצאת הבוקר (שני) בדריכות שיא לקראת ההצהרה המיוחדת שימסרו השרים נפתלי בנט ואיילת שקד בשעה 10:30.

ההערכות בקואליציה הן ששרי "הבית היהודי" צפויים להתפטר מהממשלה ולפרוש ממנה. המשמעות היא פיזור מיידי של הכנסת והליכה לבחירות חדשות.

נכון לשעה זו ראש הממשלה נתניהו עומד בסירובו למנות את בנט לשר הביטחון. גורמים בסביבת ראש הממשלה פנו בשעות האחרונות לרבנים בציונות הדתית כדי שישכנעו את בנט לוותר על דרישתו, אולם בבית היהודי מתעקשים לקבל לידיהם את תיק הביטחון.

במקורבי ראש הממשלה גם אומרים כי תיק החוץ פנוי ואפשר לבחון את האפשרות להעניקו לבנט.

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל וח״כ בצלאל סמוטריץ' תומכים בדרישת ''הבית היהודי'' לקבל את תיק הביטחון "כדי לשנות באופן מהותי את מדיניות הביטחון הנוכחית וכדי שצה״ל יחזור לנצח", לשון ההודעה.

"אנו מאמינים כי רק הכרעה צבאית ברורה והנחתת מכה קשה על ראשי החמאס ועל כל מי שמעורב בטרור נגדנו, תחזיר לישראל את ההרתעה ותעביר מסר לכל האזור כי מדינת ישראל לא תשלים עם פגיעה בריבונותה או באזרחיה", נכתב בהודעת האיחוד הלאומי.

אם מפלגת הבית היהודי תחליט על פרישה מהקואליציה ועל התפטרות השרים בנט ושקד, יכונס מרכז ''האיחוד הלאומי'' והוא צפוי להורות לנציגי המפלגה - סמוטריץ' ואריאל - לפרוש גם הם ולהצביע בעד פיזור הכנסת.