היועמ"ש אוסר איסוף מידע על עמותות שמאל

מתשובה למכתב ששיגר העותר הסדרתי עו"ד שחר בן מאיר עולה כי היועמ"ש הנחה להפסיק איסוף מידע על עמותות שמאל הנתמכות ע"י מדינות זרות.

ערוץ 7 , י"א בכסלו תשע"ט

ההנחייה מבוצעת. אביחי מנדלבליט
ההנחייה מבוצעת. אביחי מנדלבליט
צילום: נועם מושקוביץ/פול

עו"ד ענת אסיף, ראש אשכול ביטחון במחלקת יעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, שיגרה היום (שני) מענה לעותר הסדרתי, עו"ד שחר בן מאיר, אשר דרש להפסיק פעילות של איסוף מידע על עמותות שמאל הפועלות בישראל במימון זר.

במכתבה ציינה עו"ד אסיף כי היועץ המשפטי לממשלה "הנחה את הגורמים האמורים כי אין לאסוף מידע שכזה וכי מידע שנאסף כאמור ימחק ולא יעשה בו שימוש בעתיד".

בן מאיר פנה ליועמ"ש בעקבות הודעה שפרסם משרד ראש הממשלה לפני כשלושה חודשים, בה נאמר, "בעקבות מאמצים מדיניים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, האיחוד האירופי הודיע שיפסיק לאלתר את המימון וההתקשרות עם העמותה הפועלת בישראל 'המועצה להגנה על החירויות', שמערערת על זכות קיומה של מדינת ישראל ופועלת להשחרת פני המדינה בעולם".

במסגרת ההודעה נמסרה גם תגובת ראש הממשלה לפיה "זוהי רק ההתחלה. נמשיך לפעול בנחישות נגד ארגונים שפועלים לעשות דה לגיטימציה למדינת ישראל ושחותרים להשחיר את שמה של המדינה ושל צה"ל ברחבי העולם".

בן מאיר טען כי מדובר בפעילות של איסוף מידע על עמותות האסורה לביצוע ללא הסמכה מפורשת בחוק, וכעת כאמור קיבל היועמ"ש מנדלבליט את עמדתו.

במכתבה של עו"ד אסיף לבן מאיר היא מציינת כי הנחיית היועמ"ש כבר מבוצעת, וכי בכוונת היועמ"ש להוציא גם הנחייה כתובה בנושא.