"המחבל ארב לי וניסה להרוג אותי"

הפצוע בפיגוע הדקירה סמוך להר גילה מספר על החוויה הקשה שעבר ועל המאבק עם המחבל, "ממש ניסי ניסים. נס שהוא לא הצליח לפגוע בי באמת"

יוני קמפינסקי , י"ב בכסלו תשע"ט

פצוע הפיגוע אהרון הלר
פצוע הפיגוע אהרון הלר
צילום: צבי סוכות

אהרון הלר שנפצע אחר הצהריים (שלישי) בפיגוע הדקירה סמוך לישוב הר גילה, סיפר לאחר שופנה לבית החולים על החוויה הקשה שעבר.

"עצרתי באיזו חנות ליד הר גילה לקנות שתיה", מספר הלר, "כשיצאתי מהחנות ארב לי מחבל ליד האוטו. אני באתי להיכנס לאוטו והוא התחיל לדקור אותי עם סכין בפנים, תפס אותי ביד שמאל והתחיל לדקור אותי, ניסה להרוג אותי בכל הכוח".

"נאבקתי בו טיפה והצלחתי להיפטר ממנו. ברחתי חזרה לתוך החנות, ממש ניסי ניסים. נס שהוא לא הצליח לפגוע בי באמת", הוסיף הלר, "הוא ניסה להיכנס אחרי לחנות אבל הוא לא הצליח, זרקתי עליו חפצים רצתי פנימה וסגרתי את עצמי בתוך החנות".

בשלב זה הקשר הלר למשטרה וניסה להסביר את שאירע ואת מיקומו, "התקשרתי גם למשפחה וסיפרתי שהיה לי נס גדול ושאני חי".

הלר לא מבין את הטענות שנשמעו אחר הצהריים לפיהן מדובר באירוע פלילי, "אני לא מצליח להבין מה הם חושבים. אני לא מכיר את המקום, אני רק עברתי, זה לא מישהו שמכיר אותי. הוא לא ניסה כלום, הוא פשוט ניסה להרוג אותי".

פעיל הימין צבי סוכות, אחיינו של הלר, אמר הערב, "העובדה שלמרות התיעוד המזעזע למערכת הביטחון לקח כמה שעות להוציא הודעה שמדובר 'כנראה' בפיגוע מקוממת מאוד. הגיע הזמן שבמערכת יעזבו את משאלות הלב שלהם, ויתמודדו ברצינות עם הטרור האכזרי. דוד שלי ניצל בנס גלוי. אבל הרתעה אין".