ח"כ אשר לאל-על: גבשו נהלים לדתיים

ח"כ יעקב אשר תקף בחריפות בנאומו במליאה את חברת 'אל על' וקרא להם לגבש נהלים שימנעו פגיעה בשומרי מצוות

חיים לב , י"ב בכסלו תשע"ט

להבין את החרדה. ח"כ אשר
להבין את החרדה. ח"כ אשר
פלאש 90

סערת 'טיסת השבת' הגיעה למליאת הכנסת: ח"כ יעקב אשר תקף בחריפות בנאומו במליאה את חברת 'אל על' וקרא להם לגבש נהלים שימנעו פגיעה בשומרי מצוות.

"כולנו היינו תחת הסיפור המנופח מאוד, האוורירי מאוד של טיסת 'אל על' המדוברת משבת שעברה. אני רוצה לומר שמה שקרה שבמשך שבת שלמה פמפמו בכל כלי תקשורת אפשרי על התנהגות או התנהלות שהייתה שם כשאנשים שהם שומרי שבת לא יכולים ולא יודעים אפילו שהם צריכים להגיב. ואז, למזלנו הרב, היה שם עיתונאי שהוא שומר תורה ומצוות שבא ונתן את הגרסה האמתית של מה שהיה שם. וחבל, כי אנשים מחכים להתססה הזאת ולהפוך את זה למה שהפכו את זה", אמר אשר.

בדבריו פנה בנימה אישית לחברה. "אני פונה לחברת 'אל על' – לא יכול להיות שנושא כזה – שאנשים שהם לקוחות שבאים לחברה הזאת כי הם יודעים שהחברה הזאת שומרת שבת – יתקלו בתקלות כאלה. חייב להיות נוהל מסודר וברור בחברה, שאם נקלעים לאיזשהו דבר מהסוג שקרה לא לוקחים סיכון. יהיה נוהל מסודר מה עושים בזה, איך עושים – נוהל שקוף וברור לעיני כול".

"הרי אפשר להבין את החרדה של אנשים. יש אנשים שגם במקומות לא סימפטיים חירפו את נפשם בשביל השבת. אז ודאי כשהם לקוחות והם משלמים על כרטיס טיסה הם לא צריכים, חלילה, להיות בלחץ שאולי הם יעברו פעם ראשונה בחיים שלהם ויחללו את השבת", הבהיר.

"אני פונה לחברת 'אל על' –במקום להיסחף לפופוליזם שהיה בעניין הזה – לטפל בבעיה ולהפוך אותה לפתירה, לברורה בצורה חד-משמעית ולא להשאיר אותה לשיקול דעת של טייסים או של דיילים תוך כדי טיסה", חתם את דבריו.