הרב בן דהן: אני ממשיך לעבוד ביתר עוז ובעוצמה

סגן שר הביטחון מספר לערוץ 7 על השבוע המטלטל שעברה הקואליציה ומביע תקווה שבנט ימונה לשר הביטחון. "הוא ידע לרענן את המערכת".

חזקי ברוך , י"ג בכסלו תשע"ט

בן דהן עם ראש הממשלה
בן דהן עם ראש הממשלה
צילום: לשכת סגן השר

בן דהן: מקווה שנתניהו ירחיב את סמכויותי

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) מסכם בראיון לערוץ 7 את השבוע שחלף וכלל בתוכו התפתחויות פוליטיות משמעותיות.

בן דהן מגיב בין היתר ליממה שבה לא היה ברור האם ראש הממשלה ממנה אותו שוב לסגן שר הביטחון, מינוי שפג תוקפו באופן אוטומטי לאחר התפטרותו של ליברמן.

"היו רגעים לא נעימים אבל אני המשכתי לעבוד גם ביום שבו ראש הממשלה לא המשיך את כהונתי, המשכתי לקיים דיונים בקריה לתוך הערב. עכשיו אחרי שהממשלה אישרה את כהונתי אני ממשיך ביתר עוז ועוצמה כדי המשימות שנותרו לי", אמר בן דהן.

סגן שר הביטחון מגלה שכבר בקרוב יתחילו העבודות לסלילת כבישי עוקף חווארה ואל ערוב ביהודה ושומרון, "אני מתכוון בחודשים הקרובים להתחיל את העבודות של כבישי עוקף חווארה, עוקב אל ערוב ושיקוע מעבר קלנדיה שהם כבישים מרכזיים, והשוואת החקיקה שנוגעת לתושבי יהודה ושומרון. אני רוצה להשלים כמה הטבות למשרתי המילואים".

איזה בוס עדיף, ליברמן או נתניהו?

"שניהם טובים. עבדתי עם שניהם בצורה טובה. היה לי שיתוף פעולה טוב עם ליברמן. אני מאמין שעם נתניהו אוכל להרחיב את הסמכויות, זה תלוי בנתניהו ואני אשמח לקבל עוד סמכויות".

מה עמדתך לגבי הישארות ''הבית היהודי'' בממשלה?

"נקודת המוצא שלי ושל חברי הבית היהודי הוא ששר הביטחון צריך להיות נפתלי בנט וצריך לבצע שינוי ולרענן את המערכת ובנט יודע לעשות זאת. כיוון שעמדה זו לא התקבלה ונתניהו מינה את עצמו לשר הביטחון, החלטנו בצעד אמיץ ואחראי שטובת מדינת ישראל חשובה יותר, והכרענו שאנחנו נשארים בממשלה ונותנים גיבוי לראש הממשלה".

מצביעי הבית היהודי רצו שתישארו?

"אין ספק שרוב המצביעים שמחים עם הצעד שעשינו''.

קואליציית 61 חברי כנסת תחזיק מעמד?

"אני חושב שכן. זה תלוי בנו. אם נגלה אחריות ותהיה משמעת קואלציונית וח''כים לא יצאו לחו"ל, אנחנו נחזיק מעמד ונביא עוד חוקים טובים לעם ישראל. מדובר בממשלה טובה שצריכה להשלים את כהונתה".