הפרשן הכלכלי: אשה חרדית - שפחה

"הנשים מקריבות עצמן למען הגברים והן בטוחות שזה מצווה. הכי כיף זה להיות בחור ישיבה. אתה מלך בבית ויש לך שפחה", כתב נחמיה שטרסלר.

מיכל לוי , י"ג בכסלו תשע"ט

נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

נחמיה שטרסלר, הפרשן הכלכלי של עיתון 'הארץ', כינה הבוקר (ד') את האישה החרדית - 'שפחה'.

"האבסורד האמיתי הוא שהנשים מקריבות עצמן למען הגברים והן בטוחות שזה מצווה. זה חלק מהדיכוי של הנשים במגזר החרדי. הכי כיף זה להיות בחור ישיבה. אתה מלך בבית. ויש לך שפחה", כתב בחשבון הטוויטר שלו ועורר סערה.

את הדברים המקוממים כתב שטרסלר בתגובה למאמר שפרסמה ב'הארץ' אשת תקשורת חרדית, שיפי חריטן, ובו נטען כי הנשים החרדיות לא מעניינות את הח"כים החרדיים.

"המצוקה האמתית של הנשים החרדיות לא מעניינת את הח"כים החרדים", טענה. לדבריה, "באנו לדיון בכנסת שמטרתו סיוע לנשות אברכים שבבחירות תמכו בכם שוב ושוב, האם אתם, אשר ומלכיאלי, מנסים לעזור באמת לבוחריכם, או שאתם נלחמים בהם?".

בתגובה לדברי שטרסלר אמר חבר הכנסת ינון אזולאי מש"ס כי מדובר בהכפשת ציבור. "כמה חבל שבחר לו העיתונאי המוערך נחמיה שטרסלר ליפול למלכודת ולהכפיש מגזר שלם. לכתוב על האשה החרדית - 'שפחה', זהו מעבר לגבולות החוסר מודעות, אני מזמין אותך שטרסלר היקר לבחון את אחוזי האלימות כלפי הנשים במגזר הכללי מול המגזר החרדי", אמר.