הוועדה למינוי בכירים:
לבצע בדיקת פוליגרף למועמד לתפקיד המפכ''ל

הוועדה המייעצת למינוי בכירים קבעה כי המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה צ'יקו אדרי יצטרך לעבור בדיקת פוליגרף ולאחר מכן תפורסם חוות דעתה

ניצן קידר , י"ג בכסלו תשע"ט

ניצב משה (צ'יקו) אדרי
ניצב משה (צ'יקו) אדרי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הוועדה המייעצת למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג קבעה היום (רביעי) כי המועמד לתפקיד מפכ''ל המשטרה, משה צ'יקו אדרי, יצטרך לעבור בדיקת פוליגרף כנהוג במשטרת ישראל.

הוועדה הסבירה כי ''בדיקה כזאת מתחייבת הן על פי עקרון השוויון בין המועמדים, כששני מועמדים אחרים עברו בדיקה כזאת, והן כדי למנוע לזות שפתיים נגד המועמד, אם יתמנה לתפקיד, כאילו היה לו מה להסתיר. עננה כזאת ראוי לה שלא תהיה מעל ראשו של המפכ"ל''.

הוועדה תפרסם את חוות דעתה לגבי מינויו של אדרי לאחר בדיקת הפוליגרף. בשבועות האחרונים קיימה הוועדה מספר דיונים באשר למינויו של אדרי וראיינה את השר לביטחון הפנים, המפכ"ל הנוכחי והמועמד להחליפו.

כמו כן הוועדה פרסמה הודעה לציבור לפיה מוזמן כל אדם שבידיו עובדות העשויות, לדעתו, לסייע לבדיקת הוועדה, לפנות אליה. הודעה זו הביאה תגובות רבות מן הציבור, אשר רובן הגדול היה אמנם בשבחו של המועמד, אולם נמצאו גם מי שהתלוננו על התנהגות בלתי ראויה מצדו של אדרי.

''הוועדה ראתה לנכון לשמוע שניים מן המתלוננים, וכן קיבלה נתונים כלליים ממשטרת ישראל על נושא המשמעת בארגון", נאמר בהודעת הוועדה. "אמון הציבור במשטרה מושפע, במידה רבה, מדמותו של המפכ"ל. אחד האמצעים לשמירה על תדמית המשטרה מצוי, בין היתר, בהקפדה על כך כי בראשה יעמוד אדם ראוי. פגם ערכי שנפל בהתנהגות המפכ"ל משפיע לכל אורך שדרת הפיקוד".