אח המחבל מברקן יישאר במעצר עד תום ההליכים

אם המחבל שידעה על כוונתו לבצע פיגוע תישאר במעצר עד לחודש מרץ, אז ידון בית המשפט בהמשך הארכת מעצרה.

עדו בן פורת , י"ג בכסלו תשע"ט

פעילות צה"ל בכפר שוויכה
פעילות צה"ל בכפר שוויכה
צילום: דובר צה"ל

בית המשפט הצבאי הורה היום (רביעי) לעצור עד תום ההליכים את אחיו של מבצע הפיגוע בברקן.

בית המשפט גם האריך את מעצרה של אם המחבל עד לחודש מרץ, אז ידון שוב בהמשך הארכת מעצרה.

בפיגוע הקשה שהתרחש בחודש שעבר נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרוד-יחזקאל הי"ד. המחבל הרוצח אשרף נעאלווה מהכפר שוויכה טרם נעצר והמצוד אחריו נמשך.

רפי יחזקאל-לבנגרוד, אביה של קים הי"ד, מסר בתגובה להחלטה: "לאור העובדות אנחנו דורשים את הריסת ביתו של המחבל עד היסוד ללא דיחוי".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחת הנרצחים במיצוי זכויותיהם כנפגעי עבירה, ברך על החלטת בית המשפט ואמר כי "הטרור האיסלמי גדל בחממת גידול הכוללת את החברה והמשפחה. אכן יש צורך בטיפול ביד קשה בסביבת המחבל ובבית גידולו. משפחת המחבל ידעה על כוונותיו ולא מנעה את הפיגוע ובכך הם שותפים לרצח הנורא.

''אנו מברכים על ההחלטה לעצור את האח והאם לזמן ממושך. אנו נמשיך ללוות את משפחות הנרצחים במהלך המשפט ולהגיע עימם לדיונים, על מנת לוודא שלא יהיה ויתורים לטרור", הדגיש.

צעדת הלפידים לזכר נרצחי ברקן

בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות הצבאית כתבי אישום נגד אמו ואחיו של המחבל המייחסים לנאשמים עבירה של אי מניעת עבירה. מכתבי האישום עולה כי אמו של המחבל ידעה שיש בידיו נשק וכי הוא מתאמן בו.

כמו כן, המחבל ציין בפניה כשבועיים לפני הפיגוע כי בכוונתו לבצע פיגוע ולמות כ"שהיד". האם יידעה את אחיו של המחבל בפרטים אלו אך השניים לא פעלו למנוע את הפיגוע. בנוסף, לאח מיוחסת עבירה נוספת של שיבוש הליכי משפט בגין כך שניסה לאחר הפיגוע להסתיר את מכשיר ההקלטה של מצלמות האבטחה בביתם.