עודד רביבי: "ה-BDS פוגע בפלסטינים יותר מאשר בנו"

ראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע, עודד רביבי, אומר כי ישראל אינה צריכה להתרגש מנסיונות הדה לגיטמציה של תנועות החרם.

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשע"ט

עודד רביבי, במהלך הפאנל
עודד רביבי, במהלך הפאנל
צילום: סיון פרג'

במהלך ועידת הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט התקיים פאנל שעסק בנושא ה-BDS ובהשלכותיו הכלכליות על ישראל/

בפאנל השתתפו ראש אגף יוזמות במשרד לנושאים אסטרטגיים רון ברומר, ראש המועצה המקומית אפרת וראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע עודד רביבי, אשראף ג'ברי איש עסקים פלסטיני ומנכ"ל חברת ליפסקי יהודה כהן.

רביבי ציין כי "יש את הדוגמא המפורסמת של מפעל סודה סטריים שהייתה ביהודה ושומרון ומאות פלסטינים עבדו שם וכיום שהמפעל עבר לצד השני של הקו הירוק הם פוטרו".

"תנועת ה-BDS לא חגגו כי הם הבינו שמאות פלסטינים איבדו את מחייתם. אנו יותר עמידים מהפלסטינים ולמעשה ה-BDS יותר פוגע בפלסטינים", הסביר רביבי.

יהודה כהן אמר כי "אם ה-BDS יצליחו, אנו לא נוכל להמשיך לחיות באזורינו. עבודה מביאה תקווה, חרם מביא סבל, לכן אני ממשיך לעבוד ולנסות להעצים את אזור התעשייה".

אשראף ג'ברי העריך כי ארגוני ה-BDS לא יצליחו לייצר השפעה רחבה. "אנו חיים באותו מקום. מאז 1967 - אנו חיים באותם אזורים. פלסטינים ויהודים עובדים יחד בברקן, באפרת ובעוד מקומות. אני מאמין שבסוף נעשה ונצליח. אני לא מפחד לדבר על דבר כזה - בשטח שלנו אין סיכוי לאף אחד לשבור את היחסים שלנו, היחסים של הישראלים והפלסטינים החיים יחד ביהודה ושומרון".

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני שהשתתף בכנס הוסיף, "ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן דואגת להתפתחות האזור בתעשייה, בכלכלה, בתשתיות מים, תחבורה וחשמל לרווחת כל תושבי האזור, כולל הערבים. תנועת ה-BDS מונעת ממניעים אנטישמיים לפגוע במדינת ישראל, אך פוגעת בפועל בערבים. הפיתוח הכלכלי מצמיח יחסי שכנות טובים יותר. השלום בפועל יצמח מאינטרסים כלכליים שנובעים מתוך השטח".