אולמרט: אין שום איום קיומי על ישראל

ראש הממשלה לשעבר תוקף בראיון את בנימין נתניהו ואת התנהלותו בימים האחרונים. "אני ממליץ לקברניטים לדבר פחות ולא לנהוג בהתלהמות"

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשע"ט

אהוד אולמרט
אהוד אולמרט
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מותח ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אני ממליץ לקברניטים לדבר פחות ולא לנהוג בהתלהמות. יש כאן בעיה של איבוד פרופורציה בדיבור וניסיון לייצר דברים באופן שאינו הולם את המציאות", אמר אולמרט בראיון לערוץ עשר.

הוא הוסיף כי "כשראש הממשלה אומר שהוא החזק ושהוא יימחוץ, כפי שנתניהו עשה, אז אתה שואל את עצמך, מה עוד צריך כדי להרוס את חמאס, אם הם יורים עלינו 520 טילים. במצב הזה נתניהו היה הגיבור הגדול, החזק וההורס שמחליט שלא להגיב. לעומת זאת כשמפריחים עפיפונים ובלונים – נתניהו הכריז שלא ישתוק על האיום הנוראי".

אולמרט טען עוד כי נתניהו השתמש באיומים הביטחוניים בנאומו השבוע, לחינם.

"אין שום איום קיומי על מדינת ישראל. שום דבר לא קרה ולא היה צפוי לקרות מאז שליברמן התפטר ועד שנוצר רושם שהממשלה צפויה ליפול, חוץ מזה שנתניהו אמר דבר שאין לו שחר", דברי אולמרט.

ראש הממשלה לשעבר אמר כי לדעתו ההתקרבות שאותה מציין נתניהו בכל הזדמנות למדינות ערב, אינה משמעותית אם אין התקדמות בתהליך השלום.

"אף אחת מהמדינות הערביות שמשתוקקות לקיים איתנו יחסים גלויים לא תעשה את זה כל עוד אין הסדר עם הפלסטינים. אנחנו מחמיצים הזדמנות שיכולה לשנות את פני המזרח התיכון כולו, ואולי אפילו מעבר לכך", ציין אולמרט.