הבחירות בירושלים: דרעי דורש התנצלות

שר הפנים פנה באמצעות טוען רבני לחבר מועצת העיר ומקורבו של יוסי דייטש, בדרישה שזה יתנצל על דברים שטען שנאמרו בשיחה ביניהם.

חזקי ברוך , י"ד בכסלו תשע"ט

דורש התנצלות. אריה דרעי
דורש התנצלות. אריה דרעי
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר הפנים אריה דרעי דורש מחבר מועצת העיר ירושלים, מיכל הלברשטאם, להתנצל על כך שייחס לו אמירות שלטענתו לא נאמרו על ידו, בנוגע למערכת הבחירות בעיר, מהן משתמע זלזול באדמו"ר מגור.

על פי הפרסומים בחדשות 2 סיפר הלברשטאם כי דרעי אמר לו, "אם אתם לא יודעים. אנחנו (ש"ס) ו'דגל' ניצחנו, ואם יש פה בעיה של כבוד, שאתם חושבים שצריך לתת כבוד לרעב'ס שלכם, אז אין שום בעיה. אז נבוא וניתן לכם כבוד. חכם שלום ור' חיים קנייבסקי יעלו לגערער רב'ה (האדמו"ר מגור) ויתנו לו כבוד - וזהו זה".

דרעי מצידו טוען כי בשיחה שהתקיימה ביניהם דברים מעין אלו מעולם לא נאמרו. לדבריו, השיחה כולה עסקה בכוונתו לאחד בין כל חלקי המחנה החרדי לאחר הבחירות בעיר.

במכתב ששיגר באמצעות הטוען הרבני משה מיטלמן נטען, "לצערו הרב של מרשי (דרעי - ח"ב), השיחה שלו עמך עוותה לכאורה על ידך לחלוטין, עד כדי הצגתו של מרשי כמי שמזלזל חלילה בכבודם של גדולי ישראל, כאילו מרשי מתכנן מהלך של חנופה כלפי כ"ק האדמורים שליט"א, אשר נועד חלילה להציגם כרודפי כבוד. אצ"ל שתוכן הדברים שפורסם הינו בניגוד להערצה ולכבוד אותם רוחש מרשי לגדולי ישראל בכל חוג שהוא".

"הנך נדרש אפוא להתנער, באופן פומבי ובקול ברור ביותר, מדברי הלשון הרע החמורים שייחסת לכאורה למרשי", כתב מיטלמן להלברשטאם, "אם לא תעשה כן בתוך 50 שעות מקבלת מכתבי זה, הורה לי מרשי לפעול בכל דרך הלכתית למיצוי זכויותיו. למען הסר ספק, אין באמור במכתב זה או במה שלא נאמר בו כדי לגרוע באיזה זכות מזכויות מרשי".