בולגריה העניקה אות למנכ"ל הקונגרס

נשיא בולגריה העניק אות הוקרה מיוחד למנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי.

ניצן קידר , י"ד בכסלו תשע"ט

רובנרט זינגר מקבל את המדליה מנשיא בולגריה
רובנרט זינגר מקבל את המדליה מנשיא בולגריה
צילום: שחר עזרן

נשיא בולגריה, רומן ראדב, העניק היום (חמישי) בשם ארצו את אות ההוקרה היוקרתי של המדינה "הרוכב ממדרה" למנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר לכבוד פעילותו הרבה של הקונגרס ושל המנכ"ל זינגר אל מול המדינה וחיזוק הקשרים בין בולגריה לעם היהודי.

אות "הרוכב ממדרה" מוענק לאזרחים בולגרים ואזרחים זרים לאור תרומה משמעותית במיוחד להקמת, חיזוק ופיתוח היחסים עם בולגריה. זינגר הינו הישראלי הראשון מאז שנת 1999 אשר מקבל את אות כבוד זה.

בשנים האחרונות פועל הקונגרס היהודי העולמי למען הקהילה היהודית בבולגריה אל מול הממשלה המקומית למען קידום תשתיות ביטחון, מאבק באנטישמיות וחיזוק הקשר בין הקהילה היהודית המקומית לבין הממשלה.

הטקס התקיים במסגרת ביקור רחב של זינגר בבולגריה בו נפגש עם נשיא המדינה רומן ראדב, ראש ממשלת בולגריה בויקו בוריסוב וראש עיריית סופיה יורדנקה פנדקובה.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר אמר לאחר קבלת האות, "יש מעט מדינות בעולם שבהן היהודים גרים בחופש תרבותי ורוחני כפי שהם גרים בבולגריה. אני חייב לציין כי קשרי הידידות בין שני עמינו אינם ניתנים לערעור".

"הקונגרס היהודי העולמי ואני שמחים במיוחד מתקומתה של הקהילה היהודית בבולגריה ומחויבים לרווחתה המתמשכת. בשם הקונגרס היהודי העולמי אני רוצה להודות לממשלת בולגריה על ההכרה בתרומה לקשרים המשותפים. מי ייתן ושני עמינו רק ימשיכו להתחזק", דברי זינגר.