"לרוח יש כוח עצום להחיות את הגוף"

כחלק מהשקת הסגל הישראלי למשחקי הספיישל אולימפקס 2019 באבו-דאבי ודובאי הגיעו ספוראי המשלחת לבית הנשיא.

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשע"ט

הנשיא מכריז על המנצח
הנשיא מכריז על המנצח
צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום (חמישי) את ספורטאי "ספיישל אולימפיקס" כחלק מהשקת הסגל הישראלי למשחקי הספיישל אולימפקס 2019 באבו-דאבי ודובאי.

האירוע, שהתקיים בבית הנשיא, נפתח במשחק ראווה בין אריק זאבי לבין ספורטאי ה"ספיישל אולימפיקס" מענף הג'ודו לבב ברקן, ונגמר בניצחון ללבב.

עוד השתתפו באירוע יו"ר הועד המנהל הרב שי פירון, מנכ"ל אירופה אסיה דיוויד אוונגליסטה ונשיא "ספיישל אולימפיקס ישראל" ד"ר ניסים לוי.

במהלך האירוע העניקה לנשיא השחיינית "ספיישל אולימפיקס" שי דגן פלסמן, בת ה-8 כדור unified המסמל את הספורט המשלב, המחבר בין ספורטאים רגילים לספורטאי ספיישל.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: "כל מי שהתחרה אי פעם או שהתמיד בענף ספורט כלשהו, יודע שאחד הסודות הגדולים להצלחה טמון בחלוקת הכוח. כי בספורט לא די להיות חזק כדי לנצח. כמי שסוללים לעצמם את הדרך יום יום בהתמדה, בנחישות, עם חוסן מנטלי יוצא דופן, אתם מומחים ומומחיות בחלוקת כוח. אתם מיומנים ויודעים מתי נכון להרפות, כדי להשאיר כוח להמשך ומתי יש להילחם בכל הכוח עד הקצה. הרוח הזו, הרוח שאתם מביאים אתכם אל הספיישל אולימפיקס, ראויה שנלמד ממנה ונשאב ממנה השראה. בזכותה, אתם מנצחים עוד לפני יריית הפתיחה".

עוד הוסיף הנשיא: "אתם מוכיחים בגופכם, שלרוח יש כוח עצום להחיות את הגוף, להפתיע אותו, להביא אותו להישגים שבמבט ראשון נראים בלתי אפשריים. אתם מוכיחים, שרצון הוא היסוד הכי חזק בטבע. אנחנו חיים בעידן של שינוי מבורך. ועדיין תרשו לי לקוות שבעתיד הקרוב לא נזדקק לספיישל אולימפיקס, כדי שגם אתם תוכלו להתחרות ולהשתלב בספורט העולמי. תרשו לי לייחל לכך שיבוא יום והתחרויות האולימפיות יכילו מקצים מסוגים שונים ויאפשרו גם לכם לקחת בהן חלק פעיל, להעז ולנצח."

יו"ר הועד המנהל, הרב שי פירון אמר: "מפעל כמו הספיישל אולימפיקס מביא תקווה לעולם בו הערכים מובילים את השיח והמחשבה של הציבור. הספורט הוא הפתח ליצירת חברה מתוקנת וחיבור בין ציבורים שונים." מנכ"ל אירופה אסיה דיוויד אוונגליסטה הוסיף: "בעוד ישראל חוגגת 70 וספיישל אולימפיקס חוגגת 50 האירוע היום הוא הזמנה מהספורטאים שלנו עבור כולכם להצטרף לעולם שלנו. עולם של ניצחונות בלי קורבנות. הם מזמינים את כולכם לעולם בו תראו אותם כפי שהם - חזקים."