מפקד חיל הים האמריקני ביקר בישראל: "קשר חזק''

מפקד חיל הים האמריקאי נפגש עם איזנקוט, סייר בגבול הצפוני, הפליג על סט״יל וצפה בתצוגת תכלית של האמצעים המתקדמים של הקומנדו הימי.

קובי פינקלר , י"ד בכסלו תשע"ט

ריצ׳רדסון בישראל
ריצ׳רדסון בישראל
צילום: דובר צה"ל

מפקד חיל הים האמריקאי, אדמירל ג׳ון מ. ריצ׳רדסון, סיים ביקור בן מספר ימים בחיל הים הישראלי.

הביקור כלל מפגש עם הרמטכ''ל רב-אלוף גדי איזנקוט, סיור בגבול הצפוני, הפלגה על סט״יל מסוג סער 5, סקירות מעמיקות ממספר ממפקדים וכן תצוגת תכלית של האמצעים המתקדמים של הקומנדו הימי.

״לחיל הים האמריקאי ולחיל הים הישראלי יש קשר חזק שמבוסס על דורות של שיתוף פעולה וחברות בין חובל לחובל", אמר ריצ׳רדסון. ''המדינות שלנו חולקות בין השאר גם ערכים דומים. גם אנחנו וגם מדינת ישראל הן מדינות עם חיבור ימי חזק, קשר לים לצורך ביטחון וצמיחה. אני צופה לעתיד ומצפה לחיזוק השיתוף פעולה דרך אימונים, חילופי משלחות ושיתוף מידע״.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, אמר בתום הביקור: ״זרוע הים מתמודדת עם משימות מורכבות מאוד בעת הנוכחית, בה רבים האתגרים לאורך כל גבולותינו. טיוב דרכי פעילותינו המבצעית נשענת גם על שיתופי פעולה רבים ככל האפשר עם ציים ידידותיים, ובראשם הצי האמריקאי. לאורך השנים קיימנו עם הצי האמריקאי מגוון רחב של פעילויות, עתירות תכנון ומחשבה, בהתאם למסורת הזרוע להרחבת אופקי הפעולה האפשריים.

''פגישות העבודה עם מפקד חיל הים ארה״ב הינה אמירה חד משמעית - יחסינו הם הרבה מעבר לידידות, הם נשענים על היסטוריה ארוכה וערכים משותפים. שיתוף הפעולה האסטרטגי בין הציים יימשך וייתעצם, שכן קיומו ברמה הלאומית והבין- לאומית חשוב ביותר''.

האלוף שרביט הדגיש כי ''צי ארה״ב וזרוע הים הישראלית ימשיכו פעילותם המשותפת, באמון הדדי ותיאום מבצעי נרחב, כנהוג בין בעלי ברית המחזיקים ידידות אמיצה".