השפלה נוספת? פנרבחצ'ה מגיעה

לאחר ההפסד בשלישי מכבי פוגשת את סגנית אלופת אירופה פנרבחצ'ה. המספרים

שילה רוזנפלד , י"ד בכסלו תשע"ט

ארכיון
ארכיון
צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

לאחר ההפסד בשלישי לאנאדולו אפס ולאחר שנתקעה בטורקיה לחמש שעות נוספות, מכבי תגיע הערב להיכל תשושה ועייפה, אך היא תצטרך למצוא את הכוחות הפיזיים והנפשיים כדי לא לחטוף תבוסה נוספת, הפעם מסגנית אלופת אירופה פנרבחצ'ה. המספרים לקראת המשחק:

* הזמן הולך ואוזל. עם כל הכבוד לכל התירוצים, כדי להגיע להצלבה, מכבי תל אביב תצטרך לנצח 15 מתוך 22 המשחקים שנותרו לה, מה שאומר שהיא תהיה חייבת הערב לעשות הכל כדי לנצח את הקבוצה הטורקית, בכירה ככל שתהיה, כדי לא להסתבך עוד יותר.

*פנרבחצ'ה העונה קולעת 86.5 נקודות למשחק ב61.1% ל-2 וב44% ל-3. גם מהעונשין הקבוצה של אוברדוביץ' רושמת אחוזים מצוינים עם 82.4% כאלה.

* למכבי קשה להתמודד עם גובה העונה. לפנרבחצ'ה לא פחות מ-8 שחקנים מעל 2 מטר.

* בקיץ פנרבחצ'ה איבדה את הרכז המוביל שלה, בארד וונאמייקר, שעזב לבוסטון מהnba. מי שמוביל את הקבוצה הטורקית בהיעדרו, הוא יאן וסלי. הסנטר הגדול (2.13) מעמיד ממוצעים של 14.7 נקודות באחוזים מרשימים. 68.5% ל-2 ו93.5% מהעונשין, שמציבים אותו במקום הראשון באחוזי העונשין ביורוליג. הוא מוסיף גם 4.9 כדורים חוזרים, 3.1 אסיסטים ו1.6 חטיפות בממוצע, שמציבים אותו במקום השלישי ביורוליג בחטיפות.

* בניגוד למכבי תל אביב, שלא נותנת מקום לזוסמן ולאבדיה קרדיט ביורוליג, פנרבחצ'ה נותנת קרדיט לכישרונות צעירים ועם כל זה גם מגיעה להישגים מרשימים. העונה זהו מרקו גודוריץ'. הוא מקבל קצת יותר מ18 דקות בממוצע למשחק ומעמיד ממוצעים של 6.9 נקודות למשחק, אבל תראו את האחוזים: 86.7% ל-2 ו- 53.8% ל-3. תשומת לב להנהלת מכבי מה אפשר להפיק מכישרונות צעירים כשמאמינים בהם.

* מי שיחזור להיכל הערב, הוא ניקולו מלי. השחקן, שגרם לאיבוד הכדור הקריטי במילאנו ברבע גמר הפלייאוף במשחק הראשון ב2014 שבסופו של דבר כפה הארכה, יחזור הערב לאחר שהשתקם נהדר ופותח את עונתו השנייה בפנרבחצ'ה. הוא נמצא במקום השלישי בדקות משחק בקבוצה ומעמיד ממוצעים של 8 נקודות באחוזים באחוזים מזעזעים ל-2 (34.5%) אך ב-42-3% ל-3. הוא מוסיף גם 4 ריבאונדים בממוצע למשחק.

* אפשר בכל זאת להתעודד לקראת המשחק הערב: מאז רבע גמר הפלייאוף ב-2014/15, אז פנרבחצ'ה עשתה סוויפ על מכבי, הצהובים שומרים על מאזן מושלם נגד פנרבחצ'ה בהיכל (2/2) וביתרון 1:3 במאזן הכללי. בעונת 16/17, אז נקלעה מכבי למשבר גדול, דווקא נגד פנרבחצ'ה היא רשמה 2/2 מדהים. אולי בכל זאת יש תקווה לקראת המשחק הערב.

לסיכום, מכבי עומדת בפני מבחן גדול מאוד הערב ובפני משחק מאוד קריטי לעתידה של העונה. אם מכבי לא תנצח לפחות באחד משני המשחקים הקרובים, אפשר יהיה ללכת לים עוד לפני חנוכה, באמצע הגשם.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il