נס על פסי הרכבת

נוסע עיוור לא קיבל ליווי, נפל למסילה ונדרס. "אף אחד לא ענה ולא בא, התחלתי לצעוק". תגובת הרכבת: "לוקחים אחריות על האירוע".

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשע"ט

פסי רכבת
פסי רכבת
צילום: ISTOCK

ג'ורג', עיוור בשתי עיניו, יצא לפני כשבועיים לפגוש בנהריה את חבריו ממועדון לקויי הראייה.

ג'ורג' הנוסע בקביעות ברכבת ישראל, נעזר במקל נחייה. הוא צריך להודיע מראש על הגעתו ואז מוצמד אליו דייל מסייע מטעם הרכבת.

"באותו יום היינו בטיול. עשינו כיף וחזרנו חזרה", הוא סיפר לעמליה דואק בחברת החדשות. "עליתי לרכבת עם הדייל, הכל בסדר", שחזר ג'ורג'.

"הוא עשה לי תיאום ל(תחנת ה)הגנה בתל אביב. עכשיו אני אומר לדייל 'אל תשכח אותי למה אני בן אדם עיוור'". הדייל השיב לו "ג'ורג' אל תפחד, על האחריות שלי", ואז העלה אותו על הרכבת.

ג'ורג' המשיך בנסיעה לכיוון לוד כשהוא יושב בקרון הנכים. כאשר הרכבת הגיעה לתחנה בלוד, הדייל לא הגיע לפגוש אותו ברציף. "אין דייל, אז אני מחליט לרדת כי הרכבת רוצה לנסוע", סיפר ג'ורג'.

באותו רגע, ג'ורג' החליק במדרגות ונפל למסילה. "החלקתי מדרגה ראשונה, מדרגה שנייה. בשלישית נפלתי למטה בין הרכבת לבין הרציף.

"שם התחלתי להילחם על החיים שלי", הוא סיפר. אף אדם לא הבחין שג'ורג' שוכב צמוד לפסים ושהרכבת עומדת להמשיך בנסיעה. "צעקתי חבל על הזמן ואף אחד לא עונה. אף אחד לא בא.

"התחלתי להיצמד לקיר. לברוח מהמוות. כמעט הצלחתי לברוח אבל הרגל שלי לא הצליחה. הרכבת התחילה לנוסע ואני צועק וצועק ואין אף אחד".

כף רגלו השמאלית של ג'ורג' נמחצה על ידי הרכבת, הוא נותר על הפסים וחיכה לנס. "זה היה פחד מוות. 'אני לא רוצה למות', ככה אמרתי. נלחמתי. התחלתי לצעוק. הפחד שלי היה שעוד רכבת תבוא ותגמור עליי".

אחת הנוסעות שעמדה ברציף שמעה את צעקותיו וקראה לאנשי הרכבת. ג'ורג' חולץ כשכף רגלו מרוסקת לחלוטין. "בינתיים הרגל שלי, מה אני אגיד. אני מקווה שאני אחזור ללכת. אני מקווה", אמר.

עורך הדין מוטי ארד, מומחה בתביעות נזיקין שמייצג את ג'ורג', אמר לחדשות 2 כי "באותו יום שבו ג'ורג' נפל למסילה הרכבת לא טרחה לפרסם את המקרה לציבור או להתנצל. אותה הודעה לקונית לתקשורת לא מתחילה לתאר את הדרמה שקרתה על המסילה ואת הטראומה שתלווה את ג'ורג' כל חייו".

ג'ורג' הוסיף "זה גם פגע לי בנשמה. בהכל פגע לי. שהדייל יבוא מהר. כל עוד אני חי אלחם על זה שאף עיוור לא ייפגע", הבטיח.

מרכבת ישראל נמסר: "רכבת ישראל לוקחת אחריות לאירוע, מתייחסת אליו בתשומת לב רבה, ורואה חשיבות גדולה מאד בבדיקתו לעומק. עם השלמת עבודתה של ועדת הבדיקה, נסיק את המסקנות הנדרשות וניישם את הלקחים הדרושים. כולנו תקווה להחלמתו המהירה של הנוסע".