"לא אפסיק לצעוק עד שייפתח התיק"

"מדוע אתה ממשיך לעכב את בדיקת כל השערות שנתפסו בזירה? האם אתה מסתיר מעיני הציבור?", תקפה את שי ניצן.

ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תשע"ט

תאיר ראדה
תאיר ראדה
צילום: פלאש 90

אילנה ראדה, אמה של הנערה תאיר ראדה שנרצחה בשנת 2006, תקפה את פרקליטות המדינה במהלך האזכרה השנתית לבתה.

"לא ייתכן שנמצא איזשהו ממצא הפרקליטות עושה איזשהו ספין על מנת שלא לפתוח את החקירה. אני מצפה מהפרקליטות ומכל רשויות החוק שיפתחו את התיק סוף סוף. אי אפשר לעצור אותנו. אני אמשיך ואצעק עד שיפתח המשפט מחדש".

"12 שנים עברו מאז נרצחה תאיר, בתי האהובה, באכזריות שבן אנוש לא מסוגל לתאר", כתבה אתמול ראדה. "תאיר, שהייתה כול כולה אדם של נתינה ועזרה לזולת, אהבה מאוד את המדינה, אך נציגיה ממשיכים להתעלל בה ובמשפחתה במשך כל התקופה הארוכה הזאת".

"כל-כך הרבה סימני שאלה ממשיכים לרחף מעל התיק הפתוח הזה ונציגי הפרקליטות ועושי דברם בתקשורת ממשיכים לדקלם כי זדורוב הודה ושחזר, ידע פרטים מוכמנים ובית המשפט אמר את דברו. כל מי שהתעמק בחומרי החקירה וקרא את פסקי הדין מבין שרוצחיה של בתי לא נתפסו והררי המילים שנכתבו על הרצח לא חשפו את מי שביצע אותו".

"למרות כל סימני השאלה וכל הראיות המצביעות על אחרים, שהתעללו בגופתה, הפרקליטות עומדת בסירובה לפתוח את התיק לחקירה מחודשת", הוסיפה ותקפה ראדה. "הסערה הציבורית לא תשכך ואמון הציבור ימשיך להיפגע כל עוד שי ניצן, פרקליט המדינה, יעמוד בסירובו".

את הפוסט הנוקב סיימה בפנייה אישית לפרקליט המדינה: "ממה אתה כל-כך חושש החבר ניצן? אם אתה משוכנע, כפי שאתה חוזר ואומר, שהרוצח בכלאו, מדוע אתה ממשיך לעכב את בדיקת כל השערות שנתפסו בזירה? האם אתה מסתיר מעיני הציבור משהו שכדאי מאוד שלא יגיע לידיעתו?".