מתקפה על שב"ס: יחידות מיוחדות פעלו בשבעה בתי סוהר

דובר שב"ס התייחס לאירועי הירי לעבר בתי הכלא, "אנחנו פועלים נגד עבריינים וראשי ארגוני הפשע ומצרים את צעדיהם, זה לא נוח להם".

יוני קמפינסקי , ט"ו בכסלו תשע"ט

דובר שב"ס
דובר שב"ס
צילום: דוברות

דובר שירות בתי הסוהר, אסף ליברטי, התייחס לירי שאירע הלילה (שישי) לעבר כלא איילון ברמלה, יומיים לאחר שאלמונים פתחו בירי של עשרות כדורי תת-מקלע אל בית המעצר הדרים בשרון.

"פעלנו הלילה באמצעות יחידות מיוחדות בשבעה בתי סוהר, נגד ראשי ארגוני פשע ועבריינים. בוצעו חיפושים בעשרות תאים ונשלחו אנשים לבידודים", סיפר ליברטי.

"אנחנו פועלים נגד עבריינים וראשי ארגוני הפשע ומצרים את צעדיהם, זה לא נוח להם. אנחנו רואים את התגובה החמורה והקיצונית שהם מבצעים כלפי אנשינו. אנחנו עושים כל מה שצריך כדי שהמצב יחזור לשגרה", הוסיף דובר שב"ס.

כאמור, סמוך לחצות הלילה האחרון אלמונים ביצעו ירי לעבר כלא איילון ברמלה לאחר שבלילה שבין שלישי לרביעי בוצע ירי לעבר בית המעצר הדרים, וככל הנראה קיים קשר בין שני האירועים.

נציבת שירות בתי הסוהר עופרה קלינגר אמרה הבוקר "אנחנו במצב חדש בשירות בתי הסוהר, ראשי ארגוני הפשיעה לא נחים ומנסים גם מתוך תאי הכלא לפעול, להתעצם, ולהכווין פשיעה. לא נאפשר להם לקבוע כללים ומציאות חדשה".

בעקבות תקריות הירי, שני חשודים נעצרו על ידי בלשי המשטרה. השניים משתייכים לארגון פשע מג'לג'וליה.