לא עוצרת: אילת הפכה פיגור לניצחון

אחרי שניצחה בחוץ את הפועל ירושלים, הפועל אילת חזרה לאולמה הביתי והפכה פיגור מול נהריה לניצחון חמישי ברציפות, עם 71:77

נרי וייס , ט"ז בכסלו תשע"ט

בריימו מאילת מול אלן הערב
בריימו מאילת מול אלן הערב
צילום: פרנסיסקו די סטסיו, מנהלת הליגה

מי היה מאמין. את העונה הנוכחית פתחה הפועל אילת עם שלושה הפסדים רצופים. בקבוצה מהדרום כבר החלו לתכנן את השינויים שיתבצעו וקיוו כי לא ייכנסו לסחרורת שתוביל אותם בסוף העונה לירידת ליגה.

חמישה משחקים אחרי, והפועל אילת תוקעת יתד חזק בצמרת הטבלה כשנראה כי קשה יהיה לעצור אותה בקרוב.

אחרי שהשיגה במחזור שעבר את ניצחונה המרשים והגדול ביותר העונה, בחוץ, מול הפועל ירושלים הלוהטת בתוצאה 99:83, חזרה הערב (מוצאי שבת) הקבוצה הדרומית אל אולמה הביתי כשאירחה את הקבוצה הצפונית ביותר, עירוני נהריה למשחק קצוות, הן גיאוגרפית והן מקצועית כשנהריה מדורגת בתחתית הטבלה עם שלושה הפסדים רצופים.

אולי דווקא בגלל זה, האורחים מהצפון הם אלה שפתחו בסערה את המשחק, כשהאילתים היו מעט יהירים בעוד שחקני נהריה ידעו שהפסד נוסף עשוי להביא לסיום דרכם במועדון בקרוב.

הצפוניים הובילו בפער דו-ספרתי לאחר 10 דקות ראשונות של משחק, עם 24:13, ונראה היה כי רצף ארבע הניצחונות של אילת עשוי להסתיים הערב.

התעוררות מאוחרת של הדרומיים הורידה אותם להפסקה כשהם מפגרים בשתי נקודות בלבד, וכבר בפתיחת המחצית השניה עשו הם מהפך שנגמר סופית במהלך הרבע האחרון.

בסיום, אילת משיגה את ניצחונה החמישי ברציפות עם 71:77 ביתי על נהריה ותופסת מקום חשוב בצמרת הטבלה. נהריה, למרות החתמתו המרשימה של הגארד טים קוורטרמן, ששיחק בשנתיים הקודמות ב-NBA, נראית בדרך הבטוחה לליגה השניה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il