ניצב אדרי מקבל "הנחה"?

פניה שהגיעה לועדת גולדברג טוענת שבדיקת הפוליגרף שאותה יעבור ניצב אדרי, המועמד למפכ"לות, אינה דומה לבדיקות שעברו המועמדים האחרים

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

איפה יעבור את הבדיקה? ניצב משה (צ'יקו) אדרי
איפה יעבור את הבדיקה? ניצב משה (צ'יקו) אדרי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

פניה שהגיעה לועדת גולדברג לבדיקת מינויים בכירים עלולה ליצור עוד מכשלה בדרג למינויו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי למפכ"ל המשטרה, כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית ״קלמן ליברמן״ בכאן רשת ב'.

על פי הפנייה, ניצב אדרי אמנם אמור לעבור הליך של בדיקת פוליגרף תעסוקתי, בדומה למתמודדים נגדו על המפכ"לות, אולם בדיקה זו אמורה להתנהל במכון פרטי.

לטענת הפונה, הבדיקה שיעבור אדרי צפויה להיות מצומצמת בהיקפה באורח ניכר לעומת בדיקת הפוליגרף שעברו ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן שהתחרו מול אדרי על המפכ"לות.

נציין כי היוזמה להעביר את אדרי את בדיקת הפוליגרף התעסוקתי במכון פרטי ולא על ידי מחלקת ביטחון מידע במשטרה, כנהוג לגבי בכירים במשטרה, אושרה על ידי היועמ"ש מנדלבליט, מחשש שעריכת הבדיקה במשטרה תייצר סיטואציה של ניגוד עניינים.

אולם, עריכת בדיקת הפוליגרף לניצב אדרי מחוץ למשטרה עלולה לייצר תקדים שישליך על מעמדם של קציני משטרה שסירבו לעבור את הבדיקה בתוך הארגון, בטענה שבמשטרה מתנכלים להם.

הנוהל כיום הוא שקצין מדרגה מסוימת ומעלה שמסרב לעבור את הבדיקה בתוך המשטרה מועבר להליך פיטורין, בלי שניתנת לו ההזדמנות לעבור את הבדיקה מחוץ למשטרה.