כתב אישום נוסף בפרשת "ישראל ביתנו"

כתב אישום בגין עבירות שוחד, מיסים והלבנת הון הוגש נגד הלוביסט ישראל יהושע, בעליה של חברת הלובינג "סגולה לישראל".

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הלוביסט ישראל יהושע, בעליה של חברת ה'לובינג' "סגולה לישראל", אשר גם היא נאשמת בכתב האישום.

במסגרת כתב האישום, יהושע מואשם בריבוי עבירות שוחד, ריבוי עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, ועבירות מס.

לפי הנאמר בכתב האישום, יהושע ביקש מגופים ציבורים שונים אותם ייצג סכומי כסף גדולים מאוד, רובם במזומן, כתנאי להשגת תקציבים לאותם גופים, תוך שהוא מסביר כי חלק מהכסף מועבר על ידו לנבחרי ציבור שונים היכולים לאשר את העברת התקציבים.

כך למשל, פעל יהושע מול המועצה האיזורית מגילות, והישובים שבתחומה, והשיג להם תקציבים מגופים ממשלתיים שונים בסך כולל של כ-26 מיליון ש"ח, מתוכם קיבל עמלה של כ-3 מיליון ש"ח, אשר חלק ממנה, כך לפי כתב האישום, טען יהושע כי הוא מעביר לאישי ונבחרי ציבור, כדי שאלה יעבירו תקציבים לגופים אותם הוא מייצג.

לפי אישום נוסף הכלול בכתב האישום, דרש יהושע לבקשתה של סגנית שר הפנים לשעבר מראש המועצה האיזורית מגילות, כי ישלם תשלום חודשי קבוע לאתר חדשות אינטרנטי בשם "יזרוס", זאת כתנאי לכך שהמועצה תקבל 3 מיליון ש"ח מהכספים הקואליציונים שהיו בשליטת מפלגת "ישראל ביתנו".

בעקבות דרישה זו המועצה שילמה לאתר החדשות כ 250 אלף ש"ח, תשלום אשר נפסק רק בעקבות חקירת המשטרה.

במסגרת פרשה 242 ("פרשת ישראל ביתנו") הוגשו עד כה עשרה כתבי אישום נפרדים, חלקם נגד עובדי ציבור בכירים, אשר להם יוחסו עבירות של לקיחת שוחד והלבנת הון, וכן הועמדו לדין נאשמים שונים להם יוחסו עבירות מתן השוחד. חלק מהתיקים עודם מתנהלים בבתי המשפט וחלק מהתיקים הסתיימו במתן גזרי דין.

עו"ד ירון קוסטליץ, פרקליטו של ישראל יהושע, מסר בתגובה: "ישראל יהושע לא עבר עבירה. העובדה שמגישים עתה את כתב האישום, כארבע שנים לאחר החקירה, ולמעלה משנה אחרי שכתבי אישום הוגשו נגד המעורבים בפרשה, מדברת היא בעד עצמה. על עינוי הדין חרבה ירושלים, ולכן טוב היה לכתב האישום שלא הוגש. כתב האישום נשען על עדותו של עד מדינה, מוצי דהמן, ראש מועצה שסרח, ואשר 'קנה' את חירותו באמצעות ניסיון נפל להפליל אחרים. אוי לה למדינה המבקשת להסתמך על איש אשר כזה".