"גאווה גדולה למדינת ישראל"

השר אקוניס ביקר במפעל בו נבנית החללית הישראלית הראשונה לירח. "אין לי ספק ששמחת כל אזרחי ישראל תורגש כשהחללית תמריא", אמר השר.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

השר אקוניס במפעל
השר אקוניס במפעל
צילום: אלון רון

שר המדע אופיר אקוניס, מנכ"ל המשרד רן בר ומנהל סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר הגיעו לסיור במפעל שבו נבנית החללית הישראלית הראשונה הצפויה להגיע לירח.

הפרוייקט מומן עד כה בעיקר מ​תרומות של אנשים פרטיים, ובראשם הפילנתרופ מוריס קאהן וקרן ד"ר מירי ושלדון אדלסון.

אולם, לאחרונה הודיע משרד המדע על תמיכה ממשלתית במיזם של עמותת SpaceIL בהיקף של עד 7.5 מיליון שקל.

"האירוע הוא גאווה גדולה למדינה, למעשה זהו אירוע לאומי לכל דבר. אנחנו נמצאים זמן קצר לפני השיגור ההיסטורי של החללית ואין לי ספק ששמחת כל אזרחי ישראל תורגש כשהחללית תמריא", אמר השר אקוניס בביקור.

"אני מאמין גדול שהנחיתה תהיה אחד מרגעי השיא של מדינת ישראל. לצד זה, הפעילות החינוכית שאנו עושים ביחד מניחה את היסודות למהנדסים ולמהנדסות שיעבדו בתחום החלל והמדע בעשור הבא", הוסיף.

מנכ"ל SpaceIL ד"ר עידו ענתבי ציין, "מה שהתחיל כמודל בגודל בקבוק של ליטר וחצי לצורך תחרות, הפך לאבטיפוס של חללית מסחרית עם יכולת להגיע לירח. זהו העתיד של תעשיית החללית הישראלית".

נשיא עמותת SpaceIL מוריס קאהן, אמר: "אני שמח להגיע לרגע הזה. החללית היא הפרוייקט של כל עם ישראל".

עפר דורון מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית שאירח את הביקור ציין כי מהנדסי ומהנדסות החלל בתעשייה האווירית עובדים ימים כלילות על מנת להשלים את הפעילויות ההנדסיות האחרונות בחללית שבקרוב תצא אל מסעה לקראת השיגור לירח.

סמנכ"לית SpaceIL שרי ברוש רכב, אמרה בביקור "אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה החינוכי הפורה עם סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, בעיקר בתחום החינוך ללימודי מדעים וטכנולוגיה. באמצעות פרויקט החללית, נאפשר לתלמידים בישראל לחלום חלומות גדולים במדינה הקטנה שלנו. מבחינה חינוכית, החללית היא סיפור הצלחה בכל מקרה".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il