מורשע נוסף בפרשת "ישראל ביתנו"

מנכ"ל עמותת עזרא העולמית לשעבר הורשע בעבירות של מתן שוחד לבכירי המפלגה בתמורה להעברת תקציבים קואליציוניים לתנועה.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

חלק מהמנגנון. פאינה קירשנבאום
חלק מהמנגנון. פאינה קירשנבאום
צילום: גילי יערי, פלאש 90

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, צבי גורפינקל, הרשיע את דניאל אלינסון, מנכ"ל עמותת עזרא העולמית, בריבוי עבירות מתן שוחד במסגרת פרשה הידועה גם כ"פרשת ישראל ביתנו".

עם זאת, השופט גורפינקל זיכה את אלינסון משורה של עבירות הלבנת הון בהן הואשם במסגרת הפרשה.

"התביעה הוכיחה קיומו של קשר פלילי בין קירשנבאום לנאשם, לפיו תקבל העמותה שבראשה עומד הנאשם תקציבים מקירשנבאום מהכספים הקואליציוניים העומדים לרשות מפלגת ישראל ביתנו, ובתמורה לכך התחייב הנאשם להחזיר לקירשנבאום מחצית מסכום התקציבים שהעמותה מקבלת", קבע השופט.

"כדי להסוות את מתן הכספים המוחזרים, יצרו השניים מנגנון של פרוייקטים משותפים, אולם הוכח כי אין הדבר כך, ואף הנאשם לא סבר כי ההוצאות שהעמותה מוציאה הינן הוצאות עבור העמותה, אחרת היה רושם את ההוצאה בספרי העמותה כהוצאה של העמותה, ולא בטור הכספים המגיעים למפלגה... טבלה זו מגלה את הקשר האמיתי בין קירשנבאום לנאשם", הסביר השופט.

לדבריו, "הנאשם היה ער לכך ולכן מחק את הטבלה ואת המסמכים המפלילים מתוך המחשב שלו והסתיר זאת מהמשטרה במשך שלושה חודשים שבהם נחקר, עד שהמשטרה שיחזרה את הטבלה מתוך המחשב וגם אז ניסה הנאשם לתרץ את תשלום הכספים בטענות שווא. הוכח כי הנאשם מימן באמצעות החזרת כספי תקציבים את מפלגת ישראל ביתנו באמצעות קירשנבאום."