יורוליג וליגה: המספרים של ג'ון דיברתולומיאו

נותן עונה נהדרת בליגה, אך ביורוליג מקרטע. הערב הוא פוגש את ראשון לציון המתרסקת

שילה רוזנפלד , י"ז בכסלו תשע"ט

ארכיון
ארכיון
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

בלי לשים לב, ג'ון דיברתולומיאו מתחיל להשתלט על הליגה הישראלית. בעונתו הרביעית בישראל, הגארד של מכבי תל אביב נותן עונת שיא והקפיץ בענק את הנתונים מהעונה הקודמת שלו במכבי תל אביב. המספרים:

* הוא מוביל את הצהובים בליגה בנקודות ובמדד. עד כה הוא מעמיד ממוצעים של 15.8 נקודות ומעמיד מדד מצוין של 20.8. בעונה שעברה היו לו 10 נקודות, ומדד 12.6. העונה הוא גם מלך הסלים הישראלי של הליגה.

* ריבאונדים: דיברתולומיאו הוא שחקן של 1.83 בלבד. למרות זאת, עם עבודה קשה ומחויבות רבה, הוא הצליח להשתפר גם בתחום הזה עם 4.5 ריבאונדים בממוצע למשחק לעומת 3 ריבאונדים בעונה שעברה.

*האחוזים: גם השנה דיברתולומיאו שיפר את אחוזיו חוץ מקטגוריית השלוש. 62.5% ל-2, 42.4% ל-3 ו92% מהעונשין (מקום ראשון בליגה). בהשוואה לעונה שעברה, דיברתולומיאו היה עם 55% ל-2, 43% ל-3 ו78% מהעונשין.

* מוביל את מדד הפלוס מינוס בליגה גם השנה עם 109 ובפער ניכר מהמקום השני. אגב ,חמשת המקומות הראשונים בליגה במדד הפלוס מינוס, אלו חמישה שחקני מכבי תל אביב.

* דווקא ביורוליג ג'ון דיברתולומיאו מאכזב מאוד. הגארד מעמיד ממוצעים של 2.9 נקודות בלבד למשחק עם 22.7% ל-3 ו37.5% ל-2 ו-100% מהעונשין. נתונים מאכזבים ביחס לליגה.

לסיכום, ג'ון דיברתולומיאו הוא אחד מבעלי הבית של הליגה וכל שנה הוא משפר את ממוצעיו כמעט בכל הקטגוריות, אך ביורוליג עד כה הוא מתקשה מאוד. הערב נגד ראשון לציון רווית הבעיות, הוא לא צפוי להתקשות כלל.‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il