5 רופאים זומנו לשיחת בירור "דחופה"

משרד הבריאות הודיע לחמישה רופאים כי הוא מזמן אותם לשיחת בירור דחופה בשל החשד כי הם פועלים בניגוד להנחיות משרד הבריאות.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ט

חצבת
חצבת
צילום: אייסטוק

בצעד חסר תקדים במערכת הבריאות הודיע ביום חמישי משרד הבריאות לחמישה רופאים כי הוא מזמן אותם לשיחת בירור דחופה בשל החשד החמור כי "המידע המופץ על ידיהם לציבור מעודד שלא לחסן מבוגרים וילדים, ויש בו משום הטעיית הציבור ופגיעה בבריאות הציבור".

עוד חושד משרד הבריאות כי חמשת הרופאים שמסיתים, על פי החשד, נגד חיסונים פעלו בדרך ש"אינה הולמת רופא" - שעשויה להביא להליך משמעתי נגד הרופאים ולשלילת הרישוי שלהם לעיסוק ברפואה, אם יורשעו, כך מדווח "ישראל היום".

בתחקיר מוסף "שישבת", שפורסם החודש הועלו טענות של רופאים ומנהלים בכירים כי שורה של מחדלים במשרד הבריאות - הם שהביאו להתפרצות החצבת בהיקף שלא היה בישראל שנים רבות מאוד, ורופאים ומנהלים בכירים אומרים כי מדובר ב"מחדל חמור", "משבר ניהולי ורפואי", "איבוד שליטה מוחלט" וכשל חמור שמסכן את בריאות הציבור.

מחלת החצבת נחשבת למידבקת ביותר המוכרת ברפואה והיא עלולה לגרום לפגיעות נוירולוגיות קשות ואף למוות. על פי נתוני משרד הבריאות, ב־2018 כבר נדבקו בנגיף כ־2,000 ישראלים עד כה.

בתחקיר הועלו גם טענות על כך שמשרד הבריאות עשה עד עתה מעט מאוד מול קומץ הרופאים, שמפיצים מידע שקרי מטעה ומוטעה על הסכנות בחיסונים ומשפיעים על הציבור שלא להתחסן. בעקבות הטענות פנה המשרד, לראשונה, אל חמישה רופאים שעולה החשד שהם פוגעים בציבור.