בנט: חוג לכל ילד - לכל ילדי הדרום

השר בנט הכריז הבוקר (שני) על המהלך כשברקע עומדת המתיחות הביטחונית השוררת בחודשים האחרונים באזור הדרום ומצב הילדים באזור.

אורלי הררי , י"ח בכסלו תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (שני) כי בשנה הקרובה, תחל תכנית 'חוג לכל ילד' חינם לילדי הדרום.

השר בנט הכריז על המהלך על רקע המתיחות הביטחונית השוררת בחודשים האחרונים ומצב הילדים באזור.

לדברי שר החינוך, "הבטחנו וקיימנו -חוג לכל ילד בדרום. הדרום הוא אנחנו. למצב הביטחוני המתוח בדרום בחודשים האחרונים יש השפעה על חיי התלמידים. מחסור בשעות שינה, מתח וחרדה משפיעים על המצב הנפשי של כל ילדה וילד. לכן, בשנת הלימודים הקרובה אנחנו נעניק לתלמידים הפוגה בשעות אחר הצהריים ונעניק חוג לכל ילדי הדרום בכיתות ד'-ה' כדי להעשיר את התלמידים ולאפשר להם פעילות חווייתית".

"המחויבות שלנו לתושבי הדרום היא להעניק ביטחון ויציבות, גם פיזי וגם חינוכי. זה מגיע להם, וככל שהמצב יימשך נשקול גם צעדים נוספים. נמשיך לחזק את תושבי הדרום ולהעניק להם גיבוי מלא", הוסיף השר.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך, ציין "פעילויות פנאי, ובכלל זה חוגים ושלל שיעורי העשרה, הם מהאמצעים הטובים ביותר לשמר שגרת חיים, לבנות חוסן ולהפיג מתחים בקרב תלמידים. התכנית חוג לכל ילד עבור תלמידי הדרום, ובתוך כך גם ביישובי עוטף עזה, מעמידה עבור התלמידים מערך חוגים בשלל תחומים – שפות, מדעים, שחייה, ספורט, מוזיקה ויתר האמנויות – במימון משרד החינוך ובפיקוח מלא של המשרד. חוג לכל ילד הוא לא רק מענה לצורך, אינו רק אמצעי להפגת מתחים, אלא הזדמנות. הזדמנות להרחיב אופקים, להתנסות ולפתח כישורים ומיומנויות".

אביעד פרידמן, יו"ר החברה למתנ"סים הארצית, הוסיף "תכנית השר בנט ומשרד החינוך מאפשרת לקיים שגרה של העשרה ופנאי איכותיים גם במקומות בהם החירום הפך לשגרה; והיא מתווספת לתוכניות רבות של העשרה לילדי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית שנועדו לקדם שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים".

במסגרת התכנית, משרד החינוך יעניק בשנת הלימודים הקרובה חוג אחרי שעות הלימודים לכל תלמידי כיתות ד'-ה' בכל הרשויות (עשירונים 1-10), סה״כ 50,000 תלמידים, על פי המתווה הבא:

▪ עשירונים 1-5: 100 ש"ח בשנה
▪ עשירונים 6-10: 200 ש"ח בשנה

החוגים יינתנו במגוון של תחומים:

▪ שפות - אנגלית, ערבית, עברית
▪ טכנולוגיה/מדעים - מחשבים, פיתוח חשיבה, רובוטיקה, יזמות וחדשנות, רשתות חברתיות באינטרנט
▪ טבע, סביבה, אתגר וקיימות
▪ שחייה/ספורט - התעמלות מכשירים + קרקע, אומנויות לחימה, שחמט, שחיה*, אופנים, כדור סל ורגל
▪ מוסיקה בקבוצות - כלי נשיפה, כלי פריטה, כלי הקשה, מקהלות, הרכבים מוסיקליים
▪ אומנות - תיאטרון, קולנוע, צילום סטילס/וידיאו/סמרטפונים, אומנות פלסטית, כתיבה יוצרת