ח"כ אזולאי: חוק הגיוס - הרע במיעוטו

ח"כ אזולאי הבהיר את עמדת מפלגתו בסוגיית חוק הגיוס, "החוק הוא הרע במיעוטו, אנו דורשים שינויים קלים בעניין המכסות והסנקציות".

בן שאול , י"ח בכסלו תשע"ט

ממשלת הימין חשובה. אזולאי
ממשלת הימין חשובה. אזולאי
צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין פנטון

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) הבהיר הבוקר (שני) כי חוק הגיוס במתכונת המוצעת על ידי הקואליציה - הוא הרע במיעוטו.

"מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט"א, נשיא המועצת, כבר קבע כי החוק הקיים הוא הרע במיעוטו, אולם גם אנחנו דורשים שינויים קלים בעניין המכסות והסנקציות", אמר בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי'.

לדבריו, אגודת ישראל דורשת שינויים מהותיים יותר. "אגודת ישראל מתעקשת כרגע לשינויים מרחיקי לכת יותר – ישנם קשיים בוועדה, אגודת ישראל דורשים עוד קצת זמן על מנת לקבל החלטה – גם ראש הממשלה וגם יו"ר הקואליציה הבינו שצריך עוד קצת זמן בכדי שגדולי ישראל במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ידונו עוד בנושא".

אזולאי רמז כי ש"ס אינה מעוניינת שהקואליציה תתפרק על רקע חוק הגיוס. "האחריות של תנועת ש"ס לבני התורה גדולה מאוד. אנחנו עושים את הכל על מנת להגיע למצב שהקואליציה תישמר ובוודאי לא תיפול על רקע חוק הגיוס – כולנו מייחלים שחוק הגיוס כבר יהיה מאחורינו", אמר.

בראיון הבהיר אזולאי כי מדובר בממשלה טובה שיש לחזקה. "זה לא סוד שבשבוע שעבר כמעט ויצאנו לבחירות, יו"ר התנועה הרב אריה דרעי כבר אמר שחשובה לו ממשלת הימין ולמרות שבחירות זה דבר טוב לתנועת ש"ס, הוא מבחינתו נותן חבל ארוך לראש הממשלה בכדי לחזק את הממשלה בראשותו והקואליציה תחתיו, אולם כולם יודעים שלשרוד במצב הנוכחי זהו כמעט בלתי אפשרי", אמר.

עוד הוסיף אזולאי, "בסך הכל מדובר בממשלה טובה מאוד לעם ישראל, ימנית, חברתית. עולם התורה פורח וגודל. אם יש גורמים אחרים בימין שמתעקשים לעשות הכל בכדי להפיל את הקואליציה, הם אלו שצריכים לעשות חושבים מדוע זה כדאי".