עובד בתפקיד רגיש באל על חשוד במעורבות בהברחת סמים

בכיר באגף הביטחון בחברת התעופה אל על נעצר בחשד למעורבות בהברחת קוקאין למדינת ישראל, כך הותר הבוקר לפרסם.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ט

אל על
אל על
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

צרות בצרורות. המשטרה חוקרת פרשת הברחת סמים חמורה שבה מעורב עובד בתפקיד רגיש בחברת התעופה "אל על", כך הותר הבוקר (שני) לפרסם.

העובד שנעצר משמש בתפקיד בכיר באגף הביטחון של החברה, ובין היתר הוא איש הקשר בין השב"כ ובין נציגויות אל-על בחו"ל.

על פי החשד, העובד הבכיר היה חלק מרשת שייבאה כמויות גדולות של קוקאין למדינת ישראל באמצעות טיסות חוזרות של החברה ארצה.

הבוקר הובא העובד להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. בדיון אמר נציג המשטרה, "בנוגע לחשוד אנחנו סבורים שיש מאפיינים חמורים אף יותר משאר החשודים עד כה". במקביל נעצרו שלושה חשודים נוספים.

מחברת אל על נמסר: "אנו רואים את הדברים בחומרה ונמתין לחקירת המשטרה בנושא".

מוקדם יותר הבוקר, כדי להביא לסיום משבר 'טיסת השבת', הודיעה אל על כי תעניק כרטיס טיסה הלוך ושוב לאירופה לכלל נוסעי טיסת 002 מניו יורק לתל אביב בתאריך 15.11, נוכח האי הנוחות שנגרמה.

"חברת אל על החליטה להעניק כרטיס טיסה הלוך ושוב לאירופה לכלל 400 נוסעי טיסה 002 מניו יורק לתל-אביב מתאריך 15 בנובמבר, נוכח אי הנוחות שנגרמה ללקוחות החברה", נמסר מאל על.

בחברה הבהירו כי לא הטילו דופי בחברה החרדית כפי שנטען. "בנוסף מוצאת החברה לנכון לחזור ולהבהיר, כפי שכבר הבהירה בהודעה לתקשורת ביום 19 בנובמבר, כי היא לא הטילה אשם בציבור החילוני הדתי או החרדי באירועים עליהם דווח. כל פרסום אחר לא נעשה על דעת אל על".

"אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר או לאום כלשהו", הובהר.

כמו כן טרחה אל על לגבות את עובדיה. "הנהלת אל על מגבה ומוקירה את אנשי צוות האוויר והקרקע שפעלו בטיסה זו באופן מעורר הערכה".