פייק ניוז: ה"נרצחת" היא בכלל רוצחת

כדי לנפח את רשימת הנשים שנרצחו השנה, הוסיפו לה בערוץ 2 אישה צעירה שרצחה את אמה – והתאבדה. פרשנות

גיל רונן , י"ח בכסלו תשע"ט

הרוצחת היא קורבן אלימות?
הרוצחת היא קורבן אלימות?
צילום מסך

כמדי 25 בנובמבר, התקשורת הפמיניסטית הפגיזה את הציבור בנתוני כזב על אלימות נגד נשים. חלק טענו שהשנה נרצחו 20 נשים ע"י בני משפחה, ואחרים גרסו ש-20 הנשים נרצחו על ידי בני הזוג שלהן.

אלה המספרים האמיתיים: 17 נשים נרצחו ב-2018 ע"י קרובי משפחה. שש מהן נרצחו ע"י בני זוג או בני זוג לשעבר (המשטרה אישרה נתון זה) וגבר אחד, דוד נחום מטירת הכרמל, נדקר למוות ע"י אשתו.

אבל שש זה לא מספר מספיק גדול בשביל לשמש כתעמולה אפקטיבית, וארגוני הנשים רוצים תקציבים. במיוחד חשוב להם ליצור את הרושם שמספר גדול של רציחות בוצעו ע"י בני זוג ובני זוג לשעבר. משום שמטרתם היא להוביל מהלכים שיפגעו בכלל הגברים. לכן מנפחים.

בחדשות 2 הגדילו לעשות וטענו ש-22 נשים נרצחו – בלי לציין אם מדובר ברצח ע"י קרובי משפחה או בני זוג. איך הגיעו למספר הגדול הזה? ובכן – הרשימה כוללת נשים שנרצחו על רקע פלילי, ללא חשד למעורבות של בני משפחה, ונשים שנרצחו על ידי קרובי משפחה בנסיבות שונות, כולל כאלה שנרצחו ע"י בניהן ו/או בנותיהן. כלולה גם ישישה בת 91, שבנה טיפל בה והחליט להתאבד. הוא הרג אותה במחשבה שלא יהיה כבר מי שיטפל בה לאחר מותו.

זאת ועוד: אפילו אישה שרצחה את אמה והתאבדה נכללה ברשימה, ביחד עם אמה.

גופת האישה נמצאה ב-16 במאי ביחד עם גופת האם, בדירה בטבריה. האישה הצעירה – שטופלה בשירותי בריאות הנפש – רצחה את אמה בדקירות ולאחר מכן התאבדה בעצמה. מתברר שגם הרוצחת היא קורבן של "אלימות נגד נשים"...

גיל רונן הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.