כתב אישום נגד מחבל שחדר מעזה והצית את החממות בנתיב העשרה

כתוצאה מהשריפה נגרם נזק בשווי של מאות אלפי שקלים חדשים. המחבל הסתתר בקרבת מקום כרבע שעה, ולאחר מכן נעצר.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ט

שריפה
שריפה
צילום: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז דרום הגישה בצהריים (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב עזה, אשר הסתנן לפני כשבועיים לישראל והצית חממות בנתיב העשרה.

על פי עובדות כתב האישום, בשבע הזדמנויות שונות, משנת 2012, חצה הנאשם את הגבול מרצועת עזה לתחומי מדינת ישראל, כשמטרתו להיעצר ע"י כוחות הביטחון על מנת לשבת בכלא הישראלי.

בכל אחת מהפעמים, השיבו כוחות הביטחון את הנאשם לתחומי רצועת עזה דרך מעבר ארז סמוך לאחר מעצרו.

ב-9 בנובמבר החליט הנאשם החלטה להיכנס לישראל ולשרוף חממות חקלאיות על מנת לגרום נזק לישראלים ולהיכנס לכלא לזמן ממושך.

הנאשם הגיע לגדר הגבול, קפץ מעליה, הגיע רגלית למושב נתיב העשרה ונכנס למחסן שהיה ממוקם במרחק של כ-3 מטרים מחממות. באמצעות מצית שהחזיק בכיסו, שרף הנאשם מספר קרטונים שהיו במחסן והשליך את הקרטונים על כיסוי הניילון המכסה את המחסן. המחסן כולו עלה באש אשר התפשטה לכיוון החממות ושרפה אותן, את המחסן ואת תכולתו כליל.

כתוצאה מהשריפה נגרם נזק בשווי של מאות אלפי שקלים חדשים. הנאשם הסתתר בקרבת מקום כרבע שעה, לאחר מכן אותר ונעצר ע"י כוחות צה"ל.

בחקירתו מסר הנאשם, כי נשלח לביצוע ההצתה ע"י פעיל סלפי על מנת לסייע לחמאס במלחמתו נגד מדינת ישראל, כשהוא יודע שהידיעה כוזבת.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע 7 עבירות של הסתננות, הצתה ומסירת ידיעות כוזבות. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.