רעשי חפירה בשדרות; צה"ל הגיע לבדוק

נציגי צה''ל הגיעו לשדרות כדי לבדוק את דיווחי התושבים על קולות חפירה שנשמעו מתחת לאדמה. "לא עלו ממצאים המעידים על חפירת מנהרה".

רעות הדר , י"א בטבת תשע"ט

מנהרת טרור. ארכיון
מנהרת טרור. ארכיון
צילום: דו"צ

כוח של צה''ל הגיע אמש (שלישי) אל העיר שדרות בעקבות דיווחים של תושבים על קולות חפירה של מנהרות מתחת לאדמה.

נטלי ארונוב, תושבת שדרות, אמרה לחדשות 2 "זה נשמע כמו חפירות אבל צריך לבדוק ולהבין מה זה, חשבנו שזה שיפוצים".

"הרעשים קצת מוזרים ולא סביר שבשישי-שבת במשך כל הלילה ובמשך כל הבוקר, במיוחד בשבת, שומעים נקישות כמו פטיש", סיפרה ארונוב, "אנחנו שמענו את הנקישות, אבל מתוך כבוד לשכנים חשבנו שזה אולי שיפוצים. בשבת האחרונה פתחנו קבוצה ושאלנו מה זה הרעשים האלה ואז כולם אמרו שהם לא יודעים, גם הם אמרו שהם תוהים מה זה".

ארונוב מקווה שכוחות צה''ל ''יבדקו ויתנו ממצאים כדי שנוכל לישון בשקט. אנחנו בתור אזרחים צריכים לגדל את הילדים שלנו בביטחון ובשקט בלי לחץ, לא תחת שום איום, ולהגיד לנו 'אתם הוזים', או 'זה נדמה לכם', או ש'זה מהבנייה ליד' – זה לא סביר".

היא מעידה כי הרעשים נשמעים בעיקר בימים שישי ושבת. "אצלנו השכונה רובם שומרי שבת וזאת שכונה שבדרך כלל שקטה בשבתות. במהלך החודש וחצי האחרון יש רעשים שכולם שומעים וצריך לבדוק מה זה".

תגובת דובר צה"ל: "במקרה המדובר נשלח צוות מקצועי ייעודי לבדיקת הטענות, ועד כה לא עלו ממצאים המעידים על חפירת מנהרה במרחב. צה"ל ימשיך לבדוק לעומק כל פנייה שתגיע, זאת במקביל להמשך בניית המכשול התת קרקעי ומאמצים טכנולוגיים ומודיעיניים שהביאו לחשיפתן ונטרולן של מנהרות רבות עד כה". בצה"ל מסרו שיגיעו לגזרה על מנת לבדוק את טענות התושבים.

מעיריית שדרות נמסר: "ראשית, אנחנו מודים לתושבים על ערנותם ופנייתם הן אלינו והן לצבא. כל פנייה שמגיעה נבדקת ביסודיות ואנו בקשר מתמיד עם האוגדה כדי לוודא שהדברים אכן נבדקים. למיטב הבנתנו שלוש מתוך ארבע פניות נבדקו ונשלל דבר קיומה של מנהרה. פניה רביעית נבדקת ממש ברגעים אלה. חשוב להדגיש שאין מנהרה שחדרה משטח רצועת עזה לעיר שדרות.

"העיר ממשיכה בחיי השגרה מלאי הפעילות שלה. כל תושב ששומע רעשים שאינם שגרתיים מוזמן לפנות אלינו או לצה"ל ואנו מבטיחים שפנייתו תטופל ביסודיות", הוסיפו בעירייה.