התפקיד החדש של ח"כ השכל

חברת הכנסת תעמוד בראש ועדת המשנה של ועדת החוץ והביטחון, העוסקת ביחסי חוץ והסברה.

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ט

ח"כ שרן השכל
ח"כ שרן השכל
צילום: דוברות חברת הכנסת השכל

ח״כ שרן השכל (ליכוד) מונתה לתפקיד יו"ר ועדת משנה ליחסי חוץ והסברה, הפועלת תחת ועדת חוץ וביטחון.

ועדת משנה ליחסי חוץ והסברה היא בין הועדת החשובות בכנסת ותפקידה לפקח על מערך החוץ וההסברה של מדינת ישראל. הועדה אחראית גם לפיקוח על התכניות המדיניות של המדינה ועל שיתופי הפעולה עם מדינות העולם.

"אני מקבלת לידי תפקיד חשוב", אמרה ח"כ השכל והוסיפה, "בימים שבהם מתקיים קמפיין עולמי מאורגן נגד ישראל, נגד העם היהודי, בימים של פיגועים אנטישמיים וצעדות אנטי ישראליות, ראוי שנושא ההסברה וחיזוק הקשרים הבינלאומיים יתפוס מקום גבוה בעשייה המדינית שלנו".

השכל מכהנת כחברת ועדת חוץ וביטחון מזה כשלוש שנים ומרבה לייצג את מדינת ישראל בפורומים בינלאומיים, בין השאר כחברת ועד מנהל בועדת הצעירים באיגוד הבין פרלמנטרי IPU, בו חברות 176 מדינות מכל העולם.

היא מובילה משלחות הסברה מטעם הכנסת בפרלמנטים של מדינות שונות, קמפוסים וקהילות יהודיות ברחבי העולם. בנוסף, השכל היא יו״ר השדולה לרפורמה באונר"א ומנהלת מאבק בינלאומי נגד ההסתה הפלסטינית.

"המדיניות שמוביל ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו מניבה פירות מדיניים חסרי תקדים, ומאפשרת יצירה וחידוש של קשרים עם מדינות שבעבר היו עוינות לישראל. אני רואה בתפקיד הזה הזדמנות לתרום לחיזוק מעמדה של ישראל בעולם ולהעצמה של יכולת עמידתנו מול לחצים בינלאומיים.
אני מודה ל אבי דיכטר על האמון ומתחייבת למלא את תפקידי בתחושת שליחות", הוסיפה חברת הכנסת.