מנדלבליט: אין מדינה פלסטינית

היועץ המשפטי לממשלה מגלה בשיחה עם סטודנטים כי יוציא חוות דעת לפיה לבית הדין בהאג אין סמכות לדון בסכסוך הישראלי-פלסטיני.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ט

מנדלבליט
מנדלבליט
צילום: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מתכוון להוציא חוות דעת משפטית לפיה אין מושג משפטי של ''מדינה פלסטינית''.

"אני מתכוון להוציא חוות דעת בקרוב, לפיה לבית הדין הבינלאומי בהאג אין סמכות לדון בסכסוך הישראלי-פלסטיני, משום שאין מדינה פלסטינית", אמר מנדלבליט בשיחה עם סטודנטים באוניברסיטת בר אילן.

הוא התייחס גם לחקירות שנקשרו בשמו של ראש הממשלה. סטודנטים שאלו את היועמ"ש האם נתניהו יוכל להמשיך בכהונתו גם אם יוגש נגדו כתב אישום. מנדלבליט ענה "זה מוקדם מדי".

מנדלבליט הוסיף, "ככל שהראיות האלה עלולות בסופו של יום להבשיל למצב של סיכוי סביר להרשעה - יהיה כתב אישום. ההליך יתנהל בצורה סדורה ומקצועית. זה המקצוע שלי, אני יודע להבדיל בין הדברים".

"אני מטפל בתיקים האלה עם חשיבות ציבורית רבה, משקיע בהם מאמץ אישי גדול ומבין את החשיבות והצורך לטפל בהם בצורה המיטבית והמהירה ביותר - וכך אנחנו עושים כל הזמן", אמר היועץ.

הוא דיבר גם על הביקורת שנמתחה נגד הפרקליט הצבאי הראשי. "לאחרונה סברתי שנכון יהיה שאצא גם בהתבטאות לגבי עבודתו של הפרקליט הצבאי הראשי שהותקפה, ואני חושב שחשוב להדגיש שעבודתו נעשית בשיתוף פעולה מלא איתי, ונועדה להבטיח שמדינת ישראל פועלת לפי כללי המשפט הבין-לאומי ולפי דיני הלחימה. כך פועלות מדינות דמוקרטיות, גם בהקשר של מלחמה בטרור".