נמצא מחליף: מאמן חדש להפועל ת"א

אחרי שפיטרה את מאמנה קובי רפואה, הודיעה הפועל ת"א על מינוי מחליפו ומי שחפצה בו זה זמן רב - אופיר חיים מהפועל עפולה

נרי וייס , י"ח בכסלו תשע"ט

אוהדי הפועל תל אביב. מאמן חדש
אוהדי הפועל תל אביב. מאמן חדש
צילום: פלאש 90

מהליגה הלאומית לליגת העל. יממה בלבד לאחר שפיטרה את מאמנה בשנה החולפת, קובי רפואה, הודיעה הערב (שני) הפועל ת"א על מינוי מחליפו שעל הקווים.

מי שיתפוס את מקומו של רפואה הוא לא אחר מאשר אופיר חיים, מאמן הפועל עפולה מהליגה הלאומית ומי שנחשב בעיניי רבים כאחד ממאמני העתיד המבטיחים בכדורגל הישראלי. אופיר היה מועמד כבר בעונה הקודמת למספר קבוצות בליגה הבכירה, אך חיכה בסבלנות וכעת קפץ על ההזדמנות לאמן את אחת מארבע הקבוצות הגדולות של הכדורגל הישראלי.

האדומים מת"א חשקו כבר זמן רב במאמן הצעיר, כשלמעשה ההתעניינות בו היא זו שהביאה את קובי רפואה לדרוש הבהרות מהנהלת המועדון לגבי עתידו ולבסוף זה מה שהביא לפיטוריו מהקבוצה שפעלה ככל הנראה מאחורי גבו של מאמנה בכדי להחתים לו מחליף, הגם שזה העלה אותה אל הליגה הבכירה לאחר עונה בליגה השניה ומהמקום הראשון.

כאמור, חיים מגיע מהפועל עפולה מהליגה הלאומית, כשזו גם בשנה שעברה סיפקה מאמן לליגת העל, כשבני בן זקן מונה במפתיע לעמדת המאמן הראשי בבית"ר ירושלים. כעת עפולה הקטנה משלמת את מחיר ההצלחה בעמדת המאמן עונה שניה ברציפות.

חיים בן ה-43, קטן מרפואה קודמו בתפקיד ב-4 שנים בלבד אך בעל רזומה דל יותר כמאמן. את קריירת האימון שלו החל חיים ב-2012 בהפועל מרמורק, כשבדרך שימש כמאמן גם בהפועל ראשון לציון, מכבי שעריים ומאוקטובר 2017 אימן את עפולה.

לחיים תהיה זו קדנציה שלישית במועדון האדום מת"א, כשמלבד העובדה שימש כמאמן הנוער של המועדון בעונת 2014/15 בהצלחה רבה כשזכה עם קבוצת הנוער בגביע המדינה באותה עונה, בעונת 2016/17 שימש כעוזרו של גיא לוזון.

עם זאת, לחיים מצפה משוכה לא קלה כבר במשחקו הראשון על הקווים של המועדון מת"א, כשיתארח אצל מכבי נתניה ולשם ניצחון שם יצטרך לשפר במהרה את ההתקפה הרעועה שלו שכבשה ב-10 מחזורי ליגה רק 5 שערים, 2 מהם שערים עצמיים.

המועדון האדום מת"א נמצא כעת במקום ה-12 עם תשע נקודות בלבד ויחס שערים דל, ולאופיר חיים מצפה עבודה רבה.

הבעלים איציק ניסנוב אמר: "אנחנו חושבים שאופיר מאמן טוב עם פוטנציאל גדול שיכול להצליח, קיבלנו עליו חוות דעת טובות מכולם ומאוד התרשמנו ממנו בפגישה. אנחנו רוצים להודות לסוכנו אדם קידן על שיתוף הפעולה ומקווים שביחד נצא לדרך חדשה ומוצלחת".

המאמן אמר: "אני מאושר להגיע למועדון כמו הפועל תל אביב, מועדון ענק בכדורגל הישראלי. אני מקווה להצדיק את האמון שנתנו בי ואני מאמין שנצליח לעמוד במטרות העונה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il