הוארך מעצר החשוד בהעברת אדמה ל"אויב"

בית המשפט המחוזי ברמאללה הורה להאריך את מעצרו של ע.ע. החשוד בניסיון להעביר אדמה לידי גורמים ישראליים.

דלית הלוי , י"ט בכסלו תשע"ט

כלא
כלא
צילום: iStock

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" מדווחת על הארכת מעצרו של חשוד בהעברת אדמות לידי ״האויב" - גורמים ישראליים במזרח ירושלים.

על פי נוסח הודעת "וופא", בית המשפט ברמאללה הורה על הארכת מעצרו של החשוד ע.ע. ל -45 יום להשלמת החקירה, והאשים אותו כי ניסה לנתק חלק ״מהשטחים הפלסטיניים״ (ולהעבירו) למדינה עוינת בניגוד לחוקי הרשות הפלסטינית.

החוק הפלסטיני קובע, כי מי שיעביר חלקת אדמה למדינה זרה או שיעניק למדינה זרה זכויות בה או שינסה למכור/ להשכיר חלקת אדמה למדינה זרה, יוענש (אם יצליח במאמציו) במאסר עולם עם עבודת פרך.

בחודש אוקטובר השנה גינתה הרשות בראשות ראמי חמדאללה את "השתלטות המתנחלים על נכס נדל"ן היסטורי באזור מסגד אל-אקצה תחת הגנה של גורמים מטעם הצבא וממשלת הכיבוש".

הודעת הרשות התייחסה למכירת בית עתיק ב"עקבה דרוויש" בעיר העתיקה של ירושלים, המוצגת כדבר שמתרחש במקביל ל"מתקפה כיבושית התנחלותית בשכונת סילוואן הצמודה מדרום למסגד אל-אקצה המבורך, ובשאר שכונות העיר אל-קודס הערבית הכבושה".

בהקשר זה הודיע הפלסטיני ראמי חמדאללה על הקמת ועדת חקירה כדי שתבחן את נסיבות מכירת הבית בירושלים, תתחקר את הגורמים הרלוונטיים, תשיג מסמכים ותפרסם את תוצאות החקירה כדי למצות את הדין עם האחראים.