נחתם הסכם קיבוצי חדש בחברת לאומי קארד

בין עיקרי ההסכם: תוספות שכר בגובה 3.75%-3.25%, הגדלת הפרשות הפנסיה למקסימום ומתן קרן השתלמות לנציגי שירות הלקוחות.

ערוץ 7 , י"ט בכסלו תשע"ט

מעמד החתימה
מעמד החתימה
צילום: אהרון גדליה.

ההסתדרות, הנהלת לאומי קארד וועד עובדי החברה חתמו היום (ג') על הסכם קיבוצי חדש לאחר משא ומתן שנערך בחודשים האחרונים.

ההסכם הינו לחמש שנים וכולל את כ-1,400 עובדי החברה. הוא מתמקד בשני נושאים מרכזיים: הארכה ושיפור של תנאי ההסכם הראשון שנחתם בחברה ב-2015, ומתן מענק מכירה בגובה 40 מיליון שקל, לעובדים, עם השלמת מכירת לאומי קארד מבנק לאומי לקרן השקעות פרטית.

ההסכם מקנה הישגים נרחבים לעובדים ואופק להמשך צמיחתה של החברה. בין עיקריו: תוספות שכר בגובה של 3.75%-3.25%; שיפור משמעותי בשכר העובדים הוותיקים בעלי שכר נמוך; הגדלת הפרשות הפנסיה עד למקסימום; קרן השתלמות לנציגי שירות הלקוחות והכנסת רכיב תמריצים להפרשה לקרן, וכן הגדלת עלות יום הבראה. השיפור בתנאים כולל את כל עובדי החברה.

בנוסף, חל שיפור בנושאי כוננות, שעת הנקה, אחזקת רכב, תוספת ביגוד, מתנות לחגים, מלגות לימודים גבוהים לילדי העובדים ועוד.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ברך על השלמת ההסכם ואמר "העובדים שותפים מלאים להצלחת החברה ולכן זה אך טבעי שיזכו במענק המכירה ויתוגמלו על עבודתם ועל תרומתם לחברה. אני מודה לכל השותפים במשא ומתן זה, בהובלת יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד. תודה לראש חטיבת הבנקים וחברות האשראי בהסתדרות המעו"ף, עו"ד מנחם מליק, וליו"ר ועד העובדים רעות פבלוביץ. אני מאחל המשך עבודה פורייה לכל עובדי ועובדות החברה".

מנכ"ל לאומי קארד, רון פאינרו, אמר "אני שמח שחתמנו היום על הסכם. זה הסכם טוב לעובדים ולכן טוב לחברה. זה הסכם ארוך טווח שיאפשר לנו שקט תעשייתי, על מנת שנוכל לקחת את לאומי קארד הכי רחוק שיש, ביחד עם העובדים המצוינים שלנו. ידענו כל השנים יחסי עבודה מעולים ואני בטוח שנצליח לבנות יחד את האמון ונחזור לשגרה במהרה".