הילולת חמאס במזרח ירושלים

דגלי חמאס ושירי הלל לטילי הקורנט הנורים מעזה על ישראל, בחתונת מחבל שהשתחרר לפני ימים אחדים מכלאו, וכל זאת במזרח ירושלים.

שמעון כהן , י"ט בכסלו תשע"ט

לומדים מהחגיגות בעזה
לומדים מהחגיגות בעזה
צילום: נאסר הישטאהיה, פלאש 90

הילולה חמאסית התקיימה בימים האחרונים במזרח ירושלים תחת עינה של משטרת הבירה. על הפרטים דיווח ביומן ערוץ 7 המזרחן סא''ל במיל' ברוך ידיד.

מאחורי ההילולה עומד ארגון 'שבאב אל-אקצה' הפועל בצורה כזו או אחרת תחת ארגונים בטורקיה של ארדואן. "אחד מבכירי הארגון הזה הוא מוסבאח אבו-סבאח, שרצח לפני יותר משנה את שוטר יס"מ יוסי קירמא ז"ל סמוך לגבעת התחמושת. בנו טאהר עצור ועוד מספר אנשים מהארגון עצורים".

"לפני יומיים שלושה שוחרר ראמי אל פאחורי, מי שאיבד עין במהלך עימותים עם שוטרי ירושלים במהומות הר הבית. אל פאחורי הוא המגייס של 'שבאב אל-אקצה' ומיד אחרי שחרורו הוא התחתן עם בתו של מוסבאח אבו סבאח".

מספר ידיד כי החתונה התנהלה כשאר מתנופפים בה דגלי חמאס ירוקים לרוב וכשהזמר בחתונה שר שירי הלל לטילי הקורנט שאותם יורה תנועת החמאס מרצועת עזה על ישראל, "אז גם חמאס נמצא בירושלים".

באשר להיעדר תגובה ישראלית ומה שנראה לכאורה כעצימת עין מצידה של ישראל לנוכח המראות הללו, אומר ידיד כי הוא באופן אישי מעדיף להתמקד בסיקור וחקר הצד הפלשתיני-ערבי ואינו בודק וחוקר את הצד הישראלי ומשום כך לא יוכל להציג חוות דעת מנומקת להתנהלות זו.