"הנערה פנתה - אך לא דיווחה על אלימות"

במשטרה מתייחסים לטענות שנשמעו בעקבות רצח הנערה סילבנה צגאיי על אוזלת יד הרשויות בטיפול במקרה וטוענים: "הפרסומים חוטאים לאמת".

ערוץ 7 , י"ט בכסלו תשע"ט

סילבנה וחברותיה
סילבנה וחברותיה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במשטרה מבהירים היום (שלישי) כי לרצח הנערה בת ה-13 סילבנה צגאיי בתל אביב לא קדמו דיווחים על מעשי אלימות כלפיה מצד בן הזוג לשעבר של אמה החשוד ברצח.

"בניגוד לדיווחים שגויים ולמען הסדר הטוב, נבהיר כי טרם האירוע המצער בו נרצחה הנערה בת ה 13 בת"א, לא דווח למשטרת ישראל על ידי אף גורם ולא הוגשה שום תלונה, שעניינה אלימות פיזית או מילולית כלפי הנערה, לא על ידה באופן אישי ולא על ידי אף אחד אחר בנוגע אליה", נאמר בהודעת המשטרה.

במשטרה מאשרים כי לפני מספר ימים פנתה הנערה למוקד 100 של המשטרה לדווח על בן זוגה לשעבר של אמה, שהגיע לביתם לאסוף את חפציו, אולם במשטרה מדגישים "גם בפנייתה זו וגם לאחר שתושאלה באופן יזום על ידי השוטרים לגביו, הבהירה הנערה כי לא ננקטה אלימות מכל סוג שהוא כלפיה".

"כל פרסום אחר חוטא לאמת, מטעה את הציבור והינו על אחריות המפרסם בלבד", מוסיפים במשטרה ומבטיחים, "משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה לאיתור החשוד ברצח".

מוקדם יותר היום פרסמה המשטרה את תמונתו ופרטיו של החשוד ברצח הנערה: טספברהן טספסיון, תושב תל אביב, בשנות ה-30 לחייו.

המשטרה מנהלת מצוד אחר החשוד ומבקשת מהציבור לגלות ערנות ולסייע באיתורו. במשטרה הדגישו כי בעת איתור החשוד יש להתקשר מיידית למוקד 100.

חקירת האירוע העלתה כי אמה של סילבנה ניסתה להשיגה בטלפון בשעות הערב, ולאחר שהבת לא ענתה – מיהרה האם לבית ברחוב הונא, ושם גילתה את גופת הבת שהוכתה למוות.