''נעביר את השגרירות הברזילאית לירושלים, לא יודעים מתי''

בנו של נשיא ברזיל הנבחר נפגש עם חתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר. "אנחנו לא יודעים מה התאריך להעברת השגרירות אבל זה יקרה".

ערוץ 7 , י"ט בכסלו תשע"ט

נשיא ברזיל, ז'איר בולסונרו
נשיא ברזיל, ז'איר בולסונרו
צילום: REUTERS/Pilar Olivares

אדוארדו בולסונארו, בנו של נשיא ברזיל הנבחר ז'איר בולסונארו, נפגש היום (רביעי) עם חתנו ויועצו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר.

בולסונארו הבן צייץ בטוויטר כי קושנר כי הוא אחד היועצים החשובים ביותר של הבית הלבן ויזם גדול, מלבד היותו החתן של הנשיא טראמפ.

על פי הדיווח ברשת ב', בנו של נשיא ברזיל הנבחר הדגיש בפגישה כי השגרירות הברזילאית בישראל תעבור לירושלים.

"אנחנו לא יודעים מה התאריך להעברת שגרירות ברזיל לירושלים או מתי זה יקרה, אבל יש לנו כוונה לעשות זאת. השאלה צריכה להיות לא האם נעשה זאת, אלא מתי נעשה זאת", אמר אדוארדו בולסונארו.

בשבוע שעבר בחיקר בישראל ד"ר קרלוס קירואה, הנחשב למקורב לנשיא ברזיל הנכנס בולסונארו. בעת סיור בשומרון סיפר קירואה על השיחות שהיו לו עם בולסונארו עוד קודם לכניסתו לתפקיד ועל תכניותיהם לעתיד.

"אף פעם לא היו לנו פוליטיקאים עם אמונה כזו בלב שלהם ומה שקורה עכשיו בברזיל עם הבחירה של בולסונרו זה סימפטום למה שקורה בכלל בעולם הלטיני", אמר ד"ר קירואה לראש מועצת שומרון יוסי דגן ''בחודש מאי נפגשנו עם בולסונארו, מי שהיה אז מועמד לנשיאות ברזיל ודיברנו על חשיבות התמיכה בישראל.

"בולסונארו הודיע שהמחויבות שלו כלפי ישראל תהיה חד-משמעית וכמובן גם תמיכתו ביהודה ושומרון. אנחנו דוחפים בכל הכוח להמשך המגמה בכל אמריקה הלטינית. זה היה במאי, ועכשיו אכן כנשיא נבחר אמר בולסונארו שהתמיכה שלו בישראל תהיה נצחית והמעבר של השגרירות מתל אביב לירושלים זה הדבר הראשון שהוא יתחיל לעשות.

"אנחנו, מקסיקו וברזיל עובדים יחד בצורה מאוחדת", הסביר. ''אנחנו חוגגים יחד עם ברזיל את הבחירה של בולסונארו ואנחנו מדברים עם הנשיאים של מדינות כמו גואטמלה, אורוגוואי והונדורס, שגם הם יעבירו את השגרירות לירושלים. זה לא דבר פשוט אבל הוא לא בלתי אפשרי. מכיוון שכל פעם התמיכה והחיבור מאמריקה הלטינית לישראל הולכת ומתעצמת".