איך מספרים סיפור ב- 280 תווים?

נשיא המדינה אירח בלוגרים וכתבים יהודים מרחבי העולם במסגרת הכנס לתקשורת יהודים שעורכת לשכת העיתונות הממשלתית.

ערוץ 7 , כ' בכסלו תשע"ט

ציוץ אחר ציוץ
ציוץ אחר ציוץ
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום (רביעי) כ-150 עיתונאים, בלוגרים וכתבים יהודים מ-30 מדינות, במסגרת כנס התקשורת היהודית המתקיים בירושלים.

בין המשתתפים - בלוגרים המסקרים את ישראל והיהדות מזוויות שונות, בהם גבריאל בוקסר מניו יורק, שחשבון האינסטגרם שלו 'KosherGuru' עוסק באוכל יהודי ומונה עשרות אלפי עוקבים; אליסון ג'וספס בעלת הבלוג 'Jew in the City' בו היא משתפת במפגש שבין היהדות האורתודוקסית לבין המציאות; ומפעילי עמוד הפייסבוק 'Contraste' שהוקם במטרה לחזק את הזהות היהודית של דוברי פורטוגזית ורבים נוספים.

הנשיא פתח ואמר: "אנחנו היהודים אנשי ספר, אנשי מילים. מימינו הראשונים ולכל אורך ההיסטוריה שלנו המילים שלנו הגדירו מי אנחנו. נשאנו את דברינו בליבנו ובספרינו במסע הארוך של העם היהודי. גם אתם אנשים של מילים ותמונות. היום אתם עובדים בכמה פלטפורמות, אינסטגרם, פייסבוק וטוויטר. אבל המשימה שלכם היא עדיין אותה משימה, לספר סיפורים, לעזור לנו להבין, להביא אור ואמת".

הנשיא אמר עוד "אתם יודעים אולי יותר מכל אחד אחר ובטח יותר טוב ממני, כי השיח על ישראל היום לא מתקיים רק בתקשורת המסורתית- עיתונים, טלוויזיה ורדיו. זה קורה במקומות בהם אתם נמצאים. בבלוגים, ברשתות החברתיות, במילים, בתמונות, באימוג'י ובלייקים. אתם נמצאים בקו הקדמי של השיח, ואתם עושים את זה בכל כך מעט מקום. איך מספרים סיפור ב- 280 תווים? בתצלום אחד? בכמה אימוג'ים?".

לסיום הודה הנשיא למשתתפי הכנס שבאו לראות את ישראל מקרוב: "יש כאן כל כך הרבה שאנחנו מתגאים בו, שאנחנו רוצים שתראו ורוצים שתשתפו. לא רק ההתקדמות במדע, הטכנולוגיה והחדשנות, לא רק מדינה בטוחה אל מול אויבים גדולים. גם הערכים שאנחנו עובדים קשה כדי להגן עליהם. מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, כאשר השניים הולכים יחד ואי אפשר להפריד בניהם. תראו לאנשים איך החיים כאן. תמונה אחר תמונה, ציוץ אחרי ציוץ, פנים מול פנים".