יש עתיד על חוק הגיוס: "גרירת רגליים"

הסיעה הגישה תגובה לבקשת המדינה מבג"ץ לדחות את מועד פקיעת חוק הגיוס. "הממשלה אינה מעוניינת בתיקון חוק שירות הביטחון"

חזקי ברוך , כ' בכסלו תשע"ט

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: מירי צחי/TPS

סיעת 'יש עתיד' הגישה היום (רביעי), לבקשת בג"ץ, תגובה חריפה מתוקף היותה העותרת לחוק הגיוס, על בקשת הממשלה לדחייה נוספת של הליך חקיקת הגיוס וטענה כי אין מקום להיעתר לבקשת הממשלה.

לטענת יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, "הנימוקים המזלזלים של הממשלה: 'התפטרות שר הביטחון' ו'זעזוע בקואליציה' המקשה על 'קידום הליכי חקיקה רגישים', הם תירוצים עלובים שמכסים על עוד ניסיון להישרדות הקואליציה".

בתשובת הסיעה נכתב כי "החל מחודש יולי, ועד לפני שבועיים, הממשלה לא עשתה דבר. למעשה, אין בבקשה לדחייה שום התייחסות לאופן בו נוצל - או ליתר דיוק, לא נוצל - פרק הזמן הנוסף אותו קצב בג"ץ לצורך השלמת הליך החקיקה. עובדה זו מאירה באור עגום, לשון המעטה, את ההנמקה ביסוד בקשת הארכה הקודמת, ודי בעובדה זו כדי לדחות את הבקשה הנוכחית".

לקריאת התגובה המלאה של 'יש עתיד' לבג"ץ - לחצו כאן

"יתר על כן, גם ההנמקה החדשה מעוררת אי נוחות, הליכי חקיקה 'רגישים' אחרים - מקודמים על-ידי הממשלה יום ביומו. רק לפני מספר ימים הגיש יו"ר הקואליציה הצעת חוק לתיקון חוק יסוד: הממשלה (הצעת חוק המכונה בתקשורת 'חוק גדעון סער'), לצמצום סמכויות הנשיא בהחלטה על זהות חבר הכנסת עליו תוטל מלאכת הרכבת ממשלה. ראש ממשלת ישראל, צוטט בכלי התקשורת כמי שמקדם את אותו תיקון לחוק יסוד. היינו, כאשר לממשלה יש עניין בתיקון חקיקה - ואף חוק יסוד - הם מצליחים 'להתגבר' על 'הרגישות' ולקדם חקיקה", לשון תגובת 'יש עתיד' לבג"ץ.

עוד נכתב בה כי "הממשלה אינה מעוניינת בתיקון חוק שירות הביטחון. ואינה מוטרדת מן החובה לקיים את פסיקות בית המשפט הנכבד. גם הפגיעה בעיקרון השוויון אינה מדירה שינה מעיניה. הממשלה אינה מעוניינת בתיקון חוק שירות הביטחון. ואינה מוטרדת מן החובה לקיים את פסיקות בית המשפט הנכבד. גם הפגיעה בעיקרון השוויון אינה מדירה שינה מעיניה".