פרשת "אדום אדום":
מנהל מפעל שחיטה וסגנו הורשעו בהתעללות בבעלי חיים

בית המשפט הרשיע את מנהל קו השחיטה במפעל "אדום אדום" שבבית שאן ואת ממלא מקומו בביצוע עבירות של התעללות בבעלי חיים.

רעות הדר , כ"א בכסלו תשע"ט

עגלים
עגלים
צילום: ISTOCK

בית משפט השלום בנצרת הרשיע את מנהל קו השחיטה במפעל "אדום אדום" שבבית שאן - אליהו בן מחלוף שטרית ואת ממלא מקומו באהא דרבאשי, בביצוע עבירות של התעללות בבעלי חיים. השניים זוכו מעבירה של היזק לחיה.

מכתב האישום עולה כי מנהל קו השחיטה סיפק לעובדים שוקר חשמלי לשם זירוז בעלי החיים והובלתם אל השחיטה. העובדים עשו שימוש בשוקר, ללא תכלית ראויה ובאופן שגרם כאב וסבל לעגלים, וחשמלו את העגלים בעת הולכתם ממקום למקום באמצעות השוקר, בכך שהצמידו אותו לחלקים שונים בגופו של העגל, לרבות אזורים רגישים כגון אשכים, אחוריים, בטן, חזה, צוואר, ראש ופנים.

לעיתים עשו העובדים שימוש בשוקר כלפי עגלים שרבצו או קרסו בשל מעידה, החלקה או חרדה, אף במקרים בהם לא היתה לעגלים יכולת פיזית לקום ממקומם, ותוך גרימת כאב וסבל מיותרים.

בנוסף במספר הזדמנויות, הכו נאשמים את בעלי החיים במקלות מעץ ובצינורות פלסטיק בחלקים שונים בגופם, לרבות על גביהם וראשיהם. חלק מהמקרים נעשו בידיעת הממונים ובהנחייתם.

נזכיר כי בפרשה זו כבר הוגשו שני כתבי אישום – אחד נגד שני עובדים בקו השחיטה במפעל שר הודו, הורשעו וריצו מאסר בעבודות שירות.

כאמור, בית המשפט בנצרת הרשיע את מנהל קו השחיטה ואת ממלא מקומו בעבירות של התעללות בבעלי חיים, וזיכה אותם מעבירה של היזק לחיה כיוון שהיא ''נבלעת'' בעבירת ההתעללות.