סוריה: ישראל תקפה מטרות איראניות

סוריה הודיעה כי מערכות ההגנה נגד מטוסים שלה פעלו נגד "ירי של האויב", כמה שעות לאחר שמטוס מטען איראני הגיע באופן חריג לביירות.

עדו בן פורת , כ"א בכסלו תשע"ט | עודכן: 23:33

סוריה
סוריה
צילום: רויטרס

כלי תקשורת ערביים מדווחים הערב (חמישי) כי ישראל תקפה עמדות של כוחות מליציה איראניים באזור אל-כיסווה דרומית לדמשק, שהותקף מספר פעמים בעבר וידוע כאזור עם נוכחות איראנית.

במקביל דווח כי חיל האוויר של צבא אסד בלם מתקפה של "כוחות עוינים". על פי רשת ''אל-ערביה'' היעד של התקיפה בדרום סוריה היה מחסנים ומפקדות של המיליציות האיראניות.

התקיפה הישראלית הערב שבוצעה לפי דיווחים זרים, מתרחשת שעות ספורות לאחר נחיתת המטוס האיראני בביירות.

מדובר במטוס מטען מסוג בואינג 747 של חברת התעופה האיראנית "פארס אייר קשם" (Fars Air Qeshm), שייתכן כי העביר משלוחי נשק מטהרן לסוריה.

דובר צה"ל מסר כי זוהה שיגור טיל לעבר שטח פתוח ברמת הגולן, וכי כוחות צה"ל סורקים במרחב אחר נפילות. בצה''ל הכחישו את הדיווחים הסוריים ולפיהם נפגע כלי טיס ישראלי או מטרה ישראלית.

על פי פרסומים זרים, חיל האוויר הישראלי תקף באזור אל-כיסווה מספר פעמים בשלוש השנים האחרונות, ומטרות התקיפה היו נגד ניסיונות של איראן להתבסס בסוריה ונגד אמצעי לחימה שהועברו מטהרן לידי חיזבאללה.

גורם מדיני בכיר בירושלים אמר לפני כחודש שישראל המשיכה לתקוף בסוריה גם אחרי תקרית הפלת המטוס הרוסי על ידי צבא רוסיה בחודש ספטמבר האחרון.